Eikö nyt kukaan ole kertomassa,miten kauan ja kuinka kovia turvotuksia/kipuja rasvaimun jälkeen?
KIVUT RASVAIMUN JÄLKEEN
suunnitteilla
62417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kävin Torstaina WAL rasvaimussa ja ensimmäisen päivän kivut oli kovat joita sai hillittyä asiallisilla lääkkeillä. Nyt tänään Lauantaina paikat enää vähän aristaa ja enemmän kutiaa kun sattuu. Eli kivut ei ole mahottomat.
No ei nyt oikeastaan kipeä ollut, vaikka buranaa popsinkin toimenpiteen jälkeen. Sanotaan, että muutaman päivän voipunut olo ihan kuin olis juossut maratonin (en oo sitä kyllä koskaan tehnyt). Turvotus ja tiukka puku ehkä eniten kiusas alkukesästä. Tehtiin lämpörasvaimu - sanovat että tulee vähemmän kipua kuin muista. Ei kokemusta rasvaimusta aiemmin... Mutta kipu ei siis ollut ongelma, eikä muutenkaan mitään kummosta. Tulos kiva .
Tehtiinkö kuinka laajalle alueelle tuo imutus? Olen lueskellut amerikkalaisten sivuilta, että kivut ja turvotus kestävät 6 vko vähintään ja että turvotus alkaa n. kolmantena päivänä toimenpiteen jälkeen.
Useammassakin ketjussa kuvaillaan tuntemuksia rasvaimujen jälkeen..
Mulle tehtiin imut yläselkään, lantioon,ylävatsaan ja lantioon. Kipuja ei pahemmin ollut suurin haitta oli muutaman vrk kestänyt reilu kudosneste vuoto jota oli runsaasti ja toinen ikävä asia oli tuo tiukka painetekstiilin pito, mutta kaiken kestää.
Minä itseasiassa pidän siitä pienestä,paraneemisesta johtuvasta kihelmöintikivusta..