http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/116019-sisapiirilainen-sdpn-halla-aho-boikotti-peraton-vaite
Härskiksi on eräiden toimittajien ja lehtien toiminta mennyt.
Härskiksi on eräiden toimittajien ja lehtien toiminta mennyt.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"Soininvaaran mukaan boikotti-ajatuksen takana olisi Aamulehden juttu, jossa lehti ”ehdotti” valiokunnan jäsenille protestia Halla-ahoa vastaan.
–Pari päivää sitten Aamulehti keksi neuvoa hallintovaliokunnan jäseniä, että me voisimme alkaa boikotoida valiokunnan kokouksia ja näin painostaa puhemiesneuvostoa erottamaan valiokunnan puheenjohtaja Jussi Halla-ahon."
LUKIJAT miten saamme uutisia luettaviksi eikä ainoastaan toimittajien mielipiteitä tai ohjausta toimia Hänen mielensä mukaan?
Olisiko syytä boikotoida lehtiä jotka julkaisevat huuhaata uutisena.
Boikottiin Ilta Sanomat Ilta Lehti ja AAMULEHTI.
törkeää että jos suomessa ei ole boikottia halla-ahoa vastaan
Jos jokin taho pitää ottaa suurennuslasin alle, se on media ja sen toimittajat.
Eduskunnan valiokuntien paikat on eduskunnassa jaettu suhteellisuusperiaatteen mukaan ja puheenjohtajan valinta on selkeästi sen puolueen sisäinen asia, jolle puheenjohtajan paikka kuuluu.
Valiokunnan puheenjohtajuudella ei ole tekemistä sen kanssa nauttivatko puheenjohtajan mielipiteet ja arvot valiokunnan jäsenten luottamusta vai eivät.
Valiokuntapaikat liittyyy demokraattiseen järjestelmään ja paikat perustuu eduskuntavaalien tulokseen..
...nyt..Media yrittää puuttuua demokraattiseen järjestelmään..ja yrittää muuttaa eduskunta vaalien tuloksia jälkikäteen..
Oikeudenkäynnin paikka, tuota ei enää pidä katsoa läpi sormien.
"Soininvaaran mukaan boikotti-ajatuksen takana olisi Aamulehden juttu, jossa lehti ”ehdotti” valiokunnan jäsenille protestia Halla-ahoa vastaan.
–Pari päivää sitten Aamulehti keksi neuvoa hallintovaliokunnan jäseniä, että me voisimme alkaa boikotoida valiokunnan kokouksia ja näin painostaa puhemiesneuvostoa erottamaan valiokunnan puheenjohtaja Jussi Halla-ahon. Lehti tiedusteli seuraavaa päivää varten valiokunnan jäseniltä ajatuksensa erinomaisuudesta, kirjoittaa Soininvaara."
Tuollainenhan on jo melkein "kapinaan" agitointia, kun pyritään vaikuttamaan demokraattisen järjestelmän toimintaa kyseenalaisin keinoin..ja näyttää siltä että osa sdp.n kansanedustajista suostui tuollaiseen toimintaan...
Kuka olikaan aamulehden edellinen päätoimittaja...........
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/09/1395497/soininvaara-valiokuntaboikotti-lehdiston-keksintoa
Media, hävetkää. Minusta te olette yhteiskunnan syöpä nro yksi.
On se ihme kun lehti lähtee tuolle linjalle.
On tosi,hävetä sais koko mediaväki,koko ajan
etsii vikoja ja suoltaa koiruuksia Perus-Suomalaisista
ja etenkin Soinista ja Halla-ahosta.
Onko Matti Apusella vielä vaikutusvaltaa aamulehdessä?
Punamedia jälleen ..