Kunniamurha Turkissa?

Miten Sonnia Sofia putosi parvekkeelta? Sellaista taitaa sattua naisille muslimipiireissä tämän tuosta?
Kieltä osaavat, kommentoikaa, mitä tapahtui?
http://www.alanyaadres.com/haber_detay.asp?haberID=5315
242494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Hys,hys, hys ei saa puhua pahaa toisten "kulttuurista".

Äänestä
  • mielestä on paha, jos puhuu totuuksia.

    Äänestä

Sonnia = Sanni Honkala. Turkkilaisia toimittajia nääs..

Eipä taida olla kunniamurha, tuskin tuossa on yhtään muslimia saatika äärimuslimia ollut osallisena millään tavalla. Huono käännös sivuilta silti antaa ilmi että jotain kähinää siellä oli; alkoholia nautittu ja vieraita miehiä tanssitettu. Poikaystävää on kuulusteltu ja päästetty vapaaksikin jo. Eli on joko vahinko, tappo tai murha - riippuen olosuhteista.

Turkissa turkkilainen mies joka tappaa ulkomaalaisen naisen voipi selvitä pienemmällä tuomiolla, on se sen verran ählämi maa tuokin, korruptio kukkii, patriarkaalisuus kunniassa jne. Mutta koska kyse on turistialueesta, voi olla että tuomio on jopa normaalia kovempi.

Sanni asui poikaystävänsä ja tämän isän sekä isän suomalaisen ystävättären kanssa asunnossa joka sijaitsi Sannin työpaikan yläkerrassa. Työpaikkana ravintola/baari jonka tarjoilijana hän toimi.

Ettei olisi se kuuluisa Heikin baari? En tiedä..

Äänestä
  • Ei kukaan vahingossa tönäise ketään parvekkeelta.
    Tyttö on pilannut perheen maineen juomalla ja tanssimalla.
    Kivaa oli niin kauan, kuin sitä kesti.
    Eivätkö nämä suomalaisnaiset ikinä opi?

    Äänestä


  • R.I.P. kirjoitti:

    https://www.facebook.com/profile.php?id=826383965&sk=info
    Heikin baaripa hyvinkin... ainakin kiinnostuksen kohteissa.
    Lapselta tuo näyttää passikuvassa ja katseli piirrettyjä.
    Ei lapsen kuuluisi tuolla kuolla tuolla tavalla.

    Ei tuo mikään lapsi enää ollut, vaan kokenut ...hmmm, jääköön sanomatta.
    Joka kuvassa kaljapurkki kädessä, tatuiontikin on tietysti pakillinen, kun on niin kova mimmi ja musuja kaverilista väärällään. Itsekö lie pyytänyt?
    "Heikille" ainakin näkyvät lähettävän ikävöiviä terveisiä.

    Toivottavasti Turkista ei ikinä tule EU:n jäsentä, että se Aasian ja aasien raja saadaan vedettyä edes jonnekin.

    Toivottavasti edes joku nainen ymmärtää tästä, että turkkilaiset eivät oikeasti välitä heistä tippaakaan, vain rahoistanne. Toki pimpsakin kelpaa, vaan ei sen jälkeen monelle suomalaiselle.

    Äänestä

  • Hän ei ole Sannin poikaystävä vaan Heikin baarin työntekijä.

    Äänestä

  • EIKÄ ABU OO TÄHÄN MITENKÄÄ YHTEYDESSÄ JA PISTE !

    Äänestä

  • Kyseinen henkilö ei ole ollut missään nimessä tapauksessa edes mukana, onko järkevää julkaista henkilöitä jotka eivät asiaan kuulu? Kunnianloukkaus kyseiselle henkilölle ja pahasti. Eikö ylläpitäjä voi kommenttia poistaa tai linkkiä?

    Äänestä

Ei tässä mitää uutta ole. On Suomalaisia naisia ennenkin parvekkeelta lentänyt Islamilaisissa maissa. Muistan erään tapauksen 80-luvun alusta. Paikka oli Egypti ja egyptiläinen mies piti että hänen Suomalainen naisensa huoraa, joten hän viskaisi parvekkeelta alas. Nainen ei kuollut mutta joutui loppuelämäkseen pyörätuoliin. Juttu oli kovasti otsikoissa siihen aikaan, ennenkuin meillä siiryttiin hyssytelypolitiikasta, Neuvostoliitosta muihin.

Äänestä
  • Myös ihan suomalaisia naisia, ei pelkästään Suomalaisen perheen naisia on kuollut miehen sukulaisten käden kautta Suomessa. Muistan monta tapausta tältäkin vuodelta, mutta persujen silmään ei satu sellaiset murhat joissa tekijä on suomalainen.

    Enemmän huolestuttaa se että suomalaiset katsovat oikeudekseen tappaa nyt kaikkia jotka vaikuttavat ulkomaalaisilta. Tampereellakin yksi kiinalaisnainen tapettiin lounastunnilta palatessa, mutta tämän palstan kirjoittajat eivät edes huomanneet asiaa.

    Äänestä

  • Jussuf (se sama) kirjoitti:

    Myös ihan suomalaisia naisia, ei pelkästään Suomalaisen perheen naisia on kuollut miehen sukulaisten käden kautta Suomessa. Muistan monta tapausta tältäkin vuodelta, mutta persujen silmään ei satu sellaiset murhat joissa tekijä on suomalainen.

    Enemmän huolestuttaa se että suomalaiset katsovat oikeudekseen tappaa nyt kaikkia jotka vaikuttavat ulkomaalaisilta. Tampereellakin yksi kiinalaisnainen tapettiin lounastunnilta palatessa, mutta tämän palstan kirjoittajat eivät edes huomanneet asiaa.

    Aivan niin. Kiinalaisen murhaaja on maataloustuella elävä jättitraktorilla ajava persu Hervannasta.
    Taidatkin olla poliisin profiloija?

    Äänestä

  • Jos jokainen suo-maalainen nainen, joka käyttäytyy kuin lutka, heitetään parvekkeelta, eihän niitä jää ainoatakaan:)

    Äänestä

  • No jumalauta kirjoitti:

    Jos jokainen suo-maalainen nainen, joka käyttäytyy kuin lutka, heitetään parvekkeelta, eihän niitä jää ainoatakaan:)

    Asiaa sen paremmin tuntematta kannattaa jättää vastaavat kommentit pois. Tyttö oli kihloissa pojan kanssa jo pidempään. Asuivat yhdessä. Töissä samassa paikassa. Kyseessä oli hääjuhlat, joissa nautittiin alkoholia ja tanssittiin ja siitä sitten ilmeisesti joku kähinä on syntynyt ja tyttö lähtenyt asunnolle. Ja miten sieltä on pudonnut, sitä emme voi tietää.

    Äänestä

Luultavasti ei koskaan saada tietää mitä tapahtui.....Sannin isä ja äiti olivat myös tuolloin noissa hääjuhlissa, joista ilmeisesti "kohtaus" on saanut alkuunsa. Mitä sitten tapahtui ja mistä syystä ei pysty noiden turkkilaisten uutisten ja onnettoman google-kääntäjän johdosta päättelemään. Onnettomuus vai murha?
Sanni oli mitä aurinkoisin ihminen ja erittäin pidetty ja siksi häntä jää lukematon määrä suomalaisia kaipaamaan.

Äänestä

Suomalaisseurueen hääjuhla Turkin Alanyassa sai murheellisen päätöksen myöhään perjantai-iltana, kun juhlista aikaisemmin poistunut 21-vuotias nainen putosi asuntonsa parvekkeelta kohtalokkain seurauksin.

Suomalaisten suosimassa ravintolassa oli perjantai-iltana meneillään noin 40 hengen yksityinen hääjuhla, johon 21-vuotias Valkeakoskelta kotoisin oleva suomalaisnainen osallistui lomamatkalla olleen perheensä kanssa.

Nainen poistui ravintolasta kohti lähistöllä sijaitsevaa asuntoaan, jossa hän asui yhdessä poikaystävänsä kanssa. Nuoret olivat muuttaneet yhteen vain neljä kuukautta sitten.

Poikaystävä jatkoi samaan aikaan työvuoroaan ravintolassa.

Palatessaan ravintolasta kotiin perjantain ja lauantain välisenä yönä, poikaystävä löysi naisen vakavasti loukkaantuneena asuinrakennuksen edustalta. Nainen oli pudonnut viidennessä kerroksessa sijaitsevan asunnon parvekkeelta.

Onnettomuuspaikalle kutsuttiin ambulanssi, mutta suomalaisnainen menehtyi saamiinsa vammoihin matkalla sairaalaan.

Äänestä

HERRANJUMALA mitä te ihmiset tänne kirjoitatte. te jotka ETTE tunteneet sannia tai hänen poikaystäväänsä, niin älkää tulko tänne puhumaan tuollaista paskaa. Sanni oli hyvin onnellinen miehensä kanssa ja se, että hän on turkkilainen ei tarkoita sitä että kaikki miehet ovat siellä pahoja. EI ne suomalaiset miehet ole yhtään sen parempia!!!!! Pilkkaatte sannin muistoa noilla spekuloinnillanne. KAUHEAA LUETTAVAA. Ihmiset jotka ei tiedä niin ei tarvi keksiä päästään sitten ratkaisuja. Tämä oli todella ikävä juttu jo muutenkin :/

Äänestä
  • Oliko kyseessä Kunniamurha niin kuin puhutaan?

    Äänestä

äläpä vaa edellinen ! Sanni oli mulle todella tärkee , mun parhaalle kaverille ja mulle se silti oli "isosisko". NÄÄ LUETTAVAT ON KAUHEITA KUN TOLLASTA SANOTTE SANNISTA ! PARHAATKI PUHUJAT KU ETTE TIIÄ SANNISTA NII MITÄÄ KU ME JOTKA TUNNETTIIN SE ! R.I.P Honkala

Äänestä

Jos kyseessä on ollut tapaturma yksin ollessa, tuskin kukaan ollut auttamassa yhtään ketään, ikävä sattuma, mutta ketään siitä ei tule syyllistää, koska syyllistä ilman tässä jutussa jäättekin, vaikka kuinka pohtisitte uteliaat päänne puhki.
Todellakin säälittävää heittää omat "johtopäätökset", kun ei taustoista mitään tietoa. Kyllä tulee myötähäpeä teitä häikäilemättömiä ihmisiä kohtaan. Antakaa ihmisen sielulle rauha.

Äänestä

Järkyttävää luettavaa! Teistä ei kukaan ole ollut paikalla, kun onnettomuus tapahtui! Unohtakaa kunniamurhat sun muut typeryydet, kyseessä oli tapaturma, joka sattui aikalailla humalan takia. Sanni oli aivan mahtava ihminen ja hyvin onnellinen Ceton kanssa!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


:: kirjoitti:

Miten Sonnia Sofia putosi parvekkeelta? Sellaista taitaa sattua naisille muslimipiireissä tämän tuosta?
Kieltä osaavat, kommentoikaa, mitä tapahtui?
http://www.alanyaadres.com/haber_detay.asp?haberID=5315

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu