help me

olin pe-la välisenä yönä n. 2-4sekunttia suojaamattomassa yhdynnässä ja olin jo ottanut häneltä suihin ennemmin (en loppuun asti). eli tuskin spermaa on päässyt sisälle. minua vaivaa kuitenki luulosairaus. jännitän kokoajan aivan kamalasti olenko raskaana. siks minulla on stressiä. mitä tämän asian hyväksi voisi tehdä.. minulla on kokoajan huono olo stressin takia
6744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

miten voi olla yhdynnässä noin vähän aikaa?
minun ja kultani pikainenkin menee 20 minuuttiseksi, eli ei enää niin pikainen.
mutta sitä en ymmärrä, jätkä siis vain kävi sun sisällä ja lähti pois?
tuskinpa siitä kerkesit tulla raskaaksi, vaikka spermaahan valuu yleensä koko ajan.
jos vain mahdollista, käy hakemassa varalta jälkiehkäisy, sitten voit ainakin olla ihan varma ettet ole raskaana. ja tuskin lapsi olisi edes toivottu???!!!

Äänestä
  • enpä usko että oon raskaana. mutta mulla on silti kauhee stressi. tuli häiriötekijöitä ku oltii yksissä bileissä mutta ei kumpikaa humalassa silti.

    Äänestä

  • mie kirjoitti:

    enpä usko että oon raskaana. mutta mulla on silti kauhee stressi. tuli häiriötekijöitä ku oltii yksissä bileissä mutta ei kumpikaa humalassa silti.

    hyvä ettei molempikaan ollut humalassa. ei siitä seuraa kun kauhea morkkis vaan kaikille osa puolille. mutta kannattaisiko kuitenkin varalta mennä lääkäriin tai hommata se jälkiehkäisy tabletti?
    sitä rupeaa sitten pian kaduttamaan liian myöhään. onhan vaihtoehtona myöhemmin abortti, mutta ABORTTI EI OLE EHKÄISYKEINO!!!!!!!!!
    ei todellakaan. ja jos oletkin raskaana (anteeksi kun peloittelen, mutta asiaa kannattaa ajatella monelta kannalta..) etkä hae jälkiehkäisyä etkä tee aborttia, oletko valmis siinä iässä (minkä ikäinen muuten olet???) hoitamaan uutta elämää?
    luopumaan bileistä, elämäsi on sen jälkeen vain vaipanvaihtoa :(

    Äänestä

  • ihmeellinen täytyy sanoa:)

    Äänestä

Kyl sää voit teoriassa olla raskaana. Ei siinä montaa sekuntia tarvi. Jos peli käy sisässä ja päässä on ainetta niin sillo on mahis että voitte saa babyjä. Ei tartte saada orkkua raskaaksitulemiseen.

Äänestä

Hae ihmeessä apteekista raskaustesti. Testi on luotettava vasta silloin, kun menkkojen pitäisi alkaa tai pari päivää sen jälkeen. Siihen asti testit näyttävät aina negatiivista, vaikka raskaana olisikin. Voit joutua siis vähän odottelemaan. Koita olla turhaa murehtimatta asiaa, vaikka teoriassa hedelmöittyminen onkin voinut tuossa ajassa tapahtua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie kirjoitti:

olin pe-la välisenä yönä n. 2-4sekunttia suojaamattomassa yhdynnässä ja olin jo ottanut häneltä suihin ennemmin (en loppuun asti). eli tuskin spermaa on päässyt sisälle. minua vaivaa kuitenki luulosairaus. jännitän kokoajan aivan kamalasti olenko raskaana. siks minulla on stressiä. mitä tämän asian hyväksi voisi tehdä.. minulla on kokoajan huono olo stressin takia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu