Kumpi näistä herroista

on enemmän naisten mieleen?

http://www.lassepihlajamaa.fi/kuvat/simo_silmu.jpg

Tämä pikkumies, joka hyvä että näkyy tuon haitarin takaa

vai tämä hormoonihirviö

http://www.kulturistika.com/sites/default/files/images/Jari_Mentula_1.preview.jpg

Uskallampa kuulkaas bodarit väittää, että pikkumies vie voiton steroidimöykystä
9496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Uskallampas kuule väittää että tollasille pikku hinteille tungetaan haitari hanuriin ja toimitetaan takas venäjälle hiilikaivokseen.

Äänestä

Kyllä Simo huomattavasti komeampi mies on kaikinpuolin ja varmaan älykkyyskin on ihan eri luokkaa kuin Mentulalla, mutta Mentulalla on taas aikaa naiselle iltaisin reenien jälkeen kun Simo vetää sooloa pikkutunneille saakka. Simo taasen tienaa siten, että kyllähän sillä elää, mutta ammattibodareiden vuositulot ovat kuusi numeroisia.

Äänestä
  • Ei Mentula todellakaan tienaa kuusinumeroisia lukuja :D

    Äänestä

Heh heh, johan on vertaus. Aika ääripäät oli kaveri pistänyt kehiin.

Bodausta ei suoriteta toisille ihmisille vaan itseään varten, se on ELÄMÄNMUOTO eli kokonaisuus miten elää, mitkä ovat omat targetit.

Musiikin tekemisessä on samoja piirteitä mutta eri instrumentein.

Veikkaan ettei naisille valinta olisi enää helppo jos pistäisit nykytilanteesta kuvat.
Silmullahan taitaa olla korkki liian usein auki? Mentula taas on t-paita päällään ihan ihmisen näköinen:)

Pojilla eri tavoitteet ja eri naiset.
Molemmille riittää naisia, siitä voit olla ihan varma.

Äänestä

simo mut eikös silläki oo ollu ongelmaa viinan kaa ? et ei kunnon mimmit arvosta viinan käyttöä, jos itse nainen ei dokaa. mut no kyl niissäkin piireissä pilluu saa

mut tuo bodari mentula on kyl nii karsee lihaskimppu et huh. ei naamalta mutta kropalta muuten. mut on naisii jotka arvostaa urheilullisuutta ja lihaksia =)

Äänestä

Tässä on hieman liikaa yleistystä. Naama kuitenkin merkitsee paljon naisille ja se voi olla joko hyvä tai huono, kehon lihaksikkuudesta RIIPPUMATTA. Mentula ei ehkä ole komeimpia, minkä varmasti itsekin pystyy myöntämään (en tarkoita loukata) ja siten ei ole monen naisen mieleen.

Joitakin vuosia sitten kilpaili sellainen ammattilaiskehonrakentaja kuin Gunter Schlierkamp, joka oli Mentulaa lihaksikkaampi ja sai joitakin hyviä sijoituksia isoissa kilpailuissa. Tässä hänen kuviaan:

http://www.gobeachfest.com/blog/wp-content/uploads/2009/08/pro_gunter.jpg

http://www.bodybuildingpro.com/mrolympia2001p/mro2001p_schlierkamp01.jpg

Luultavasti Gunter, vaikka olikin hyvin lihaksikas (en tiedä nykykunnosta) sai paljon Bullia enemmän naisia. Toki naiset eivät yleensä tuollaisesta lihasmassasta pidä mutta komea naama auttaa hieman.

Äänestä

Yhteenvetona:

jos naama on sen näköinen että moukarilla hakattu (HUOM. en tarkoita Bullia) on ihan sama onko bodattu vai ei.

Äänestä

Paha mennä sanomaan. Aivan eri tyylisiä. Ei taida kovin moni nainen uskaltaa kunnon bodaria ottaa. Moni nainen pitää kyllä soittavista miehistä. Soittaakohan Mentula mitään? Siitä en tiedä jos Simo on pulloon tarttunu usein, siitä ei kyllä moni pidä, muutakuin juopponaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitäs luulette? kirjoitti:

on enemmän naisten mieleen?

http://www.lassepihlajamaa.fi/kuvat/simo_silmu.jpg

Tämä pikkumies, joka hyvä että näkyy tuon haitarin takaa

vai tämä hormoonihirviö

http://www.kulturistika.com/sites/default/files/images/Jari_Mentula_1.preview.jpg

Uskallampa kuulkaas bodarit väittää, että pikkumies vie voiton steroidimöykystä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu