Esim. Stockmanin hullujen päivien koristetyynyissä, kaikenmaailman paidoissa ym:lla. Ei tuo Yhdysvallat ole mikään esimerkkimaa, josta kaikki voisi ylpeillä. Sotapsykoosihan heillä on. Eivät osaa pysyä aseineen omalla mantereellaan edes tovia.
Sitten kun Suomen lippu on jossain paidassa, niin eiköhän hölmöimmät jo katso että onpas siinä äärinationalistinen ellei jopa nasti.
Niin hullua täällä suomesa joillakin liikkuu päänupissa, jos suomen lippua näkee.
Sitten kun Suomen lippu on jossain paidassa, niin eiköhän hölmöimmät jo katso että onpas siinä äärinationalistinen ellei jopa nasti.
Niin hullua täällä suomesa joillakin liikkuu päänupissa, jos suomen lippua näkee.
Vastaukset 29
Vanhimmat
USA:n lippu seinällä = hyväksyttävää
Suomen lippu seinällä = natsi, persu
Kuva murhamies Che Guevaran pärstästä seinällä tai samanlainen paita = muodikasta
Hyviä vertauksia. Näin se menee ja eikös ole omituista. Otin tuon näkökannan, koska en ole sitä aiemmin nähnyt.
Tässä todellinen natsijärjestö, kuten Suomen lipusta viisaimmat voivat ymmärtää:
http://www.vapaamuurarit.fi/Portals/95/temppeliritarius.jpg
se vaan on ihailtu, mä ymmärrän ton täysin. tulee aina kivalle mielelle kun näkee jenkkilipun. mulla on huoneessa muutama seinällä :P
Varmaan saat stondin kun ajattelet Irakin lapsiuhreja, ja epämuodostuneet uranipommmien seuraukset?
Mieluummin USA:n kuin Venäjän lippu liehumaan!
USA on edelleen maailman ainoa supervalta ja todellinen mahtivaltio maailmassa.
On hienoa, jos Suomi on hyvissä väleissä tämän valtion kanssa, vaikka Halosen aikana olemmekin olleet melkoisessa paitsiossa, kun Halonen meni haukkumaan Yhdysvaltoja sen omalla maaperällä, mutta ei ole uskaltanut arvostella Venäjää millään tavoin, vaikka syytä löytyisi etsimättäkin!
vitun kansanvihollinen
Olsiko siksi, että ne amerikkalaisen suunittelijan tekemiä,
eihän niitä olen kenenkään pakko ostaa.
Mieti nyt vain kuitenkin, että kumpi on tyylikkäämpää.
Läski, kalju suomalainen suomiverkkareissa
vai vähän lihava musta nainen usan verkkareissa? :D LOL!
Niin. Sinähän et tosiaan Suomesta juuri perusta. Et välitä tippaakaan jos israelin sotilaat murhaavat suomalaisen rauhanturvaajaupseerin. Todennäköisesti sait siitäkin orgasmin kun satujumalasi siunaama omaisuuskansa (yök!) USrael tappoi taas yhden vääräuskoisen.
Etköhän lahjoittaisi USA:n valtionvelan maksamiseksi loputkin eläkkeestäsi. Suuri osahan siitä menee USA:n halvan öljyn ja sotateollisuuden tukemiseen joka tapauksessa.
Miksi Venäjä otti lipuunsa samat värit kuin on jenkkien lipussa?
Koska ihmiset on valmiiksi aivopestyjä, kaikkialla mainostetaan sini-puna-valko värein(eräskin iltapäivälehti).
Hävettää miten suomessa on Jenkki-Auto nimisiä automyymälöitäkin !
On se ihme miten jenkkien törttöilyt vaan lisää heidän suosiotaan?
Onko suomalaisilla on jokin alemmuuskompleksi kun ovat tehneet maastansa pikku-jenkkilän ?
Jenkkiläisyys tulee vastaan kielessäkin esim. silloin kun joku vanhuskin huudahtaa että öööy Jees! tai OUUU GOOD !
Suomi on maa jossa on kokeiltu eniten maailmassa erilaisia psykologisen mielenmuokkauksen( tai ns."Aivopesun") menetelmiä ja eräinä keskeisinä toimijoina ovat olleet jenkkien tiedustelupalvelut sekä heidän kanssaan yhtyeistyössä toimivat suomalaiset mediat poliitikot osa puolustusvoimien henkilöstöä.
Mielenmuokkausta käytetään usein kaupallisiin(jenkkituotteiden markkinointi) ja poliittisiin tarkoituksiin(Kansan käännytys naton kannalle) .
Home of the free.
Eat your heart out, pinko-red.
Nato-intoilijat valmistavat tätä tyhmää kansaa tulevaan Suomi-Nato-avioliittoon, siksi Amerikan lippuja kaikkialla!
jo 70-luvulla heiluteltiin jenkkiraudan takapenkiltä vappuna , kun kommarit marssi punalippujensa alla.
Jo silloin tiedettiin, että voitettaisiin.
Sotaan lähtiessä liput liehuivat ennen vanhaan ja nykyäänkin sotilailla on lippunsa vaatteissaan. Siellä missä on USA:n lippu, on USA:laista ajatusmaailmaa ja kulttuuria. USA on levinnyt kaikkialle, missä niitä lippuja on.
Onk ose kaikkialla? No hyvä, ostan sellaista vessapaperia heti!
Usa on hieno maa, on pelkästään kommunistien ja islamistien propagandaa ettei niin olisi.
Mielläni käytttäisin vaatteita jossa on Usan lippu jos jokin lippu täytysi valita.
Muslimimaiden ja kommunistimaiden liput voisi sijoittaa vessapaperiin kuten koraaninkinsanoja
On kyllä omituinen hokema tuo "Usa on hieno maa" sitä kun toistelee tarpeeksi kauan niin voikin sitten alkaa uskomaan siihen ja voi leimata vastaväitteet valheeksi.
Hyvin on jenkki propaganda uponnut jos joku oikein heidän lippunsa huolisi vaatteisiinsa mä ottaisin kyllä Suomen lipun !
Kumma kun jenkit on niin taikauskoisia että heidän joissakin hotelleissaan ei muka ole huonetta nro.13 ja kuitenkin vetävät salkoon lipun jossa on 13-raitaa?
Jenkeillä on vaan aina bisnekset mielessä ja kekseliäitä ovat esim. heidän ydinvoimateollisuutensa antaa ilmaiseksi ns."köyhdytettyä " uraania jenkkien aseteollisuudelle joka sitten loppusijoittanut jätettä ammuksissaan esim. Irakiin .
Numero 13 on poistettu ASIAKKAIDEN takia, ymmärtkö turjake se on osa asiakaspalvelua.
Ja tuohan on aivan loistava tapa päästä eroon käytetystä ydinpolttoaineesta!
Niin asiakaspalvelua on sitten se että nro.13 ei käytetä hotelleissa tms. Loistavaa ihmisten huomiointia !
No pitäiskö jenkki hotelleista tms. poistaa myös USA-liput kun niissä on 13-raitaa oisko sekin asiakaspalvelua ?
(Tai voihan se olla niin ettei monikaan jenkki asiakas osaa laskea lippunsa 13-raitaa?)
Loistavaa Bisnestä ydinjätteen "loppusijoittaminen" kylvämällä sitä ammuksissa ympäri Irakia , tai sitten ei?
Radioaktiiviset aineet vaikuttavat herkimmin sikiöihin ja pieniin lapsiin joten lapsikuolleisuus nousee Irakissa -> vähemmän kuluttajia uudessa "pikku-jenkkilässä" ?
Mutta toisaalta ei radioaktiiviset hiukkaset tapa heti eikä suinkaan kaikkia vaan ne saattavat sairastuttaa esim. syöpään ja se lisää lääkkeidenvalmistajien tuloja .
Tuskin jenkit itse maksavat lääkefirmoillensa lääkkeistä vaan järjestetään syövästä ja kehityishäiriöistä kärsivien lapsille lääkkeitä vaikka kansainvälisten avustusjärjestöjen toimesta tai vaikkapa otetaan rahoitus EUn kassasta pääasia on ettei lapset joudu kärsimään ,jooko kyllähän lapsia pitää auttaa eihän me mitään hirviöitä olla ?
Mielluummin heiluttelisin Kanadan lippua kuin Yhdysvaltojen. Yhdysvallat on niin kaksijakoinen maa niin hyvässä kuin pahassa, Kanadassa hyvä on voitolla selvemmin.
Laske raidat lioun molemmilta puolilta;)
"Radioaktiiviset aineet vaikuttavat herkimmin sikiöihin ja pieniin lapsiin joten lapsikuolleisuus nousee Irakissa"""
-Ei kuulu meille, muuten kuin lääkefirmojen osinkoina;)
No joo,Kanadahan on hyvin samanlainen kuin Suomikin, paljon veroja ja vaikea saada ase;)
Vapauden ihannointiin toi jenkkilippu yleensä liitetään. Jenkkilä kun on edelleenkin vapaa maa yrittää, tehdä työtä ja jopa rikastua. Toisin kuin esim Suomi, jossa loiset kuorii kermat päältä jos vähänkin meinaat ansaita.
Lapsena jo opin tietämään, että usalainen voittaa aina 100m juoksun.
Afrikkalaisia ne alunperin on.
Tarkka huomio, mutta toisaalta usalaiset ovatkin kaikki jostain muualta, kuin omasta maastaan perimmäisesti. Pois lukien alkuperäiskansat, intiaanit, jotka ovat selkeä vähemmistö. Mikä sekasikiö se maa onkin, heti alusta pitäen. Rotuja, vaikka millä mitalla. Ei edes omaa kieltäkään.
USAn kansa on maailman eristetyin kansa, ellei sotilaita lasketa. Ja kun sotilaat kerrankin pääsevä näkyville, heidän pitää tukkia lippuaan kaikkialle, koska ovat kasvatettu uskomaan jenkkilän ylivoimaisuuteen, samalla tavalla kuin esim. pohjoiskorealaiset omaan maahansa.
Kuka USA:n "vapaudesta" puhuu, hän ei taida olla tutustunut sikäläiseen systeemiin sisältäpäin. Jenkit ovat ylipöyhkeän järjestelmänsä uhreja, terrorismi leimaa niiden elämää aikalailla.
Maailmaa valloittamalla ei tule välttämättä kovin kaksisia ystäviä, aseet puhuvat siinä yhteiskunnassa sisälläkin omaa karua kieltään.
Velaksi on sodittu kauan, jonain päivänä luulisi velkojenkin lankeavan maksettaviksi, siis koko "amerikkalainen unelma" on suuri velkakupla ja velkaa heillä olisi enemmänkin, kun ovat käyneet myrkkyineen sotaa monissa valtioissa ja pilanneet maat ja vedet liki pysyvästi, esim. Vietnam ja Irak, Afganistankin.
Normaalilla järjellä varustettu ei näe tuollaisessa leuhkuudessa mitään erinomaisen ihannoitavaa, samaa bull shittiä tietenkin muidenkin "suurvaltojen" touhut, aina kun suuruudenhulluus iskee, niin loput kärsivät ja koko maapallo tietenkin kaikkinensa öykkäröinnistä!!
Kaikki myynnissä olevat USA:n lipulla varustetut tavarat ovat vain siksi että ne menevät kaupaksi. Puhasta "pisnestä,"