YLE teksti-tv kertoi tutkimuksesta joka osoittaa että svedupellet pääsee helpommin opiskelemaan. Niistä pääsee puolet ja suomenkielisistä vain kolmannes. Missään muussa maassa maapallolla ei minimaallinen vähemmistö nauti sellaisista eduista kuin svedupellet Suomessa.
Svedupellet helpommin opiskelemaan
Muutos tultava
1490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miksi suomenkieliset ovat lampaita ja tyytyvät osaansa?
hirteen vaan kaikki Svedupellet
Ministeri Gustafsson ärähti ja laitttaa ne ruotuun. Nyt ne joutuu pärjäämään omilla aivoillaan. Voi voi.
Ruotsalaiset omistavat Tammi, WSOY kustantamot. Aivan kuten Lauantaiseuran aikaan, ruotsalaiset määräävät mitä suomalainen lukee.
Swedupellet, siis wannabe rååttalaiset, eli hurrit pitäisi ajaa sinne omiensa pariin. Kuulin että esim. Rinkebyssä Tukholman lähistöllä on paljon vapaita asuntoja.
Siellä he saisivat tutustua käytännössä myöskin monikulttuuriin.
Rååtsalaisethan sen mamuroudauksen tänne pohjolaan aloitti, joten siellä he näkisivät myöskin Astridin roudaaman kultamuna klaanin oikein reaaliajassa.
Voisko noita hureja vaan ajatella yksinkertaisesti työntää vaikka mereen? Vai puuttuisiko siihen kuitenkin joku ulkomaalainen järjestö, vaikka Animalia tai Unicef tms., ja alkaisi jotenkin arvostella ettei sais tota kuitenkaan tehä.
Suomenruotsalainen voi muuttua silmissäni ihan kelpo ihmiseksi, kunhan etuudet poistetaan ensin.
älkää ajatelko Suomenruotsalaisia ihmisinä
Joo todella mieletön juttu tuokin, että toisia suositaan kiintiöillä. Tuo kertoo vain tästä suomen menneen poliittisen eliitin oikeudenmukaisuudentajun surkeudesta.
Nyt tulee joissain asioissa muutoksia ja usein esim. Päivi Räsänen on tekemässä oikeita ratkaisuja. Hänessä on selkärankaa enemmän kuin monessa miehessä tuolla hallituksessa. Hän on niitä harvoja naispolitiikkoja, joka toimii uskottavalla pohjalla.
Ja näille on paljon vapaita vapaasti valittavia paikkoja avoinna hyvällä palkalla.
Minulla ei ole mitään mamuja vastaan, suomenruotsalaisten etuja vastaan sen sijaan on paljon.
"Tiet suomeksi" on sanomien lobbaavia toimittajia, joka nostaa näitä ketjuja vain koska täällä puhutaan hänelle liian arkoja asioita.
Hän ihannoi Libyan raiskaajia ja lasten murhaaja "kapinallisia" eli CIA:n tukemia Al-Qaeda sotureita.
oo hiljaa lienee suomenruotsalainen. Talar du finska?
Suomenruotsalaisten valta kirjakustantamoissa ei haittaa. Kaikki lukee nykyään nettiä.