saako implantteja liiveillä push-up asentoon?

ja saako implantit liiveillä "yhteen" , jos ymmärrätte, eli saako niillä normaalia tissivakoa vai sojottaako ne erillään selvästi? En yhtään tiedä mitä odotettavissa, mutta tieto siitä, että sit on ainakin vähän isommat rinnat, helpottaa paljon.
6214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itsellä lihaksen päällä ja niitä saa muovattua aivan kuin oikeitakin rintoja. Tuttavalla taas kokonaan lihaksen alla ja ne eivät kyllä hievahda mihinkään. Mites teillä muilla,kenellä on lihaksen alla?

Äänestä
  • Minulla on kokonaan lihaksen alla ja kyllähän näistäkin saa aikaiseksi tissivaon. Ei nämä kokonaan rintalihaksen alla olevat implantit ole mitenkään tiukasti paikallaan, kyllä niitä pystyy liikuttelemaan kuten muitakin kiinteitä rintoja. Juuri viikonloppuna oli käytössäni sellaiset rintaliivit juhlapuvun kanssa että rintavako syntyi, vaikkakin kohtuullisesti enkä esitellyt sitä kaula-aukosta.

    Mutta eihän tuo tissivako ole mikään normaliuden merkki vaan merkki ylikokoisista rinnoista ja liian pienistä rintaliiveistä. Tuo tissivaon esitteleminen on vain muotijuttu eikä sen vuoksi kannata hankkia isoja implantteja jotta rinnat saisi pakotettua yhteen.

    Äänestä

  • Ei kannata kirjoitti:

    Minulla on kokonaan lihaksen alla ja kyllähän näistäkin saa aikaiseksi tissivaon. Ei nämä kokonaan rintalihaksen alla olevat implantit ole mitenkään tiukasti paikallaan, kyllä niitä pystyy liikuttelemaan kuten muitakin kiinteitä rintoja. Juuri viikonloppuna oli käytössäni sellaiset rintaliivit juhlapuvun kanssa että rintavako syntyi, vaikkakin kohtuullisesti enkä esitellyt sitä kaula-aukosta.

    Mutta eihän tuo tissivako ole mikään normaliuden merkki vaan merkki ylikokoisista rinnoista ja liian pienistä rintaliiveistä. Tuo tissivaon esitteleminen on vain muotijuttu eikä sen vuoksi kannata hankkia isoja implantteja jotta rinnat saisi pakotettua yhteen.

    Jatkanpa vielä kun tajusin vasta että maatessani kyljellään ilman rintaliivejä tissivako syntyy luonnostaan. Päälimmäinen rinta lepää alemman päällä ja vako syntyy kunnolla ilman mitään pakottamista. Eikä nämä ole kuitenkaan kooltaan kuin C.

    Äänestä

Lihaksen alla ovat, liikkuvat kyllä muttei niitä yhteen saa. Riippuu varmaan rintojen alkuperäisestä mallista, itselläni rinnat ovat aina olleet suht kaukana toisistaaan.

Äänestä

Mulla kokonaan lihaksen alla ja hyvin saan.

Äänestä

Onnistuu ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meiliina kirjoitti:

ja saako implantit liiveillä "yhteen" , jos ymmärrätte, eli saako niillä normaalia tissivakoa vai sojottaako ne erillään selvästi? En yhtään tiedä mitä odotettavissa, mutta tieto siitä, että sit on ainakin vähän isommat rinnat, helpottaa paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu