Kun kerran Putinistanista niin ilmoitetaan!
http://yle.fi/uutiset/luonto_ja_ymparisto/2011/10/venaja_lumimies_on_totta_2937656.html
Näyttää hävinneen se yksi ketju jossa jostain vastaavasta puhuttiin.
Lumihenkilö on totta
11
111
Vastaukset
- poikjuhg
Ettei vain sittenkin ole karhu?
- O'ou
Juu. Odotellaan, odotellaan.
"Viranomaisten mukaan alueelta on löytynyt jalanjälkiä, makuupaikka ja karvoja....... Löydökset on vielä analysoitava laboratoriossa."
Eiköhän karvoistakin liene mahdollista saada DNA:ta, jos kerran hiuksistakin. Silloin selvinnee, onko karhu. O'ou kirjoitti:
Juu. Odotellaan, odotellaan.
"Viranomaisten mukaan alueelta on löytynyt jalanjälkiä, makuupaikka ja karvoja....... Löydökset on vielä analysoitava laboratoriossa."
Eiköhän karvoistakin liene mahdollista saada DNA:ta, jos kerran hiuksistakin. Silloin selvinnee, onko karhu.Nikolai Valujevin partakarvoiksi veikkaisin.
 Sitäpaitsi ainakin kretulogiikalla se ON totta, ellei tiede pysty täydellisen aukottomasti todistamaan lumihenkilöä epätodeksi.
En nyt väitä, että lumihenkilö olisi huuhaata, mutta koska oikean jalan isovarvastani kutittaa päädyn olemaan aika skeptinen. Uutisen avainkohta sanottiin mielestäni sen lopussa:
>>Kemerovon viranomaiset suhtautuvat löytöön ja lumimieheen innostuneesti, sillä karvaotuksen toivotaan tuovan turisteja alueelle, joka tällä hetkellä elää lähinnä kaivosteollisuudesta.Saaga jatkuu...
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/allistyttava-selitys-lumimiehen-pesalle---neandertalin-ihminen-elaa/art-1288419851739.html
Kemerovon aluehallinto vakuuttaa edelleen ruplankuvat silmissään havaintojen aitoutta ja tutkija itse spekuloi lumihenkilön (jota epäilen lumehenkilöksi) olevankin neandertalin ihminen. Tosin havainto kuulemma viittasi lumimieheen "95 prosentin varmuudella".
Jepjep. Eiköhän tämä asia ole loppuunkäsitelty:
>>Alueelta oli kantautunut tietoja tuoreista lumimieshavainnoista.>- Tiedän, että niitä on olemassa. Näen niitä joka päivä, totesi yksi etsintäryhmän jäsenistä, Robin Lynn Siperiasta puhelimitse The Guardian -lehdelle. Lynn viittasi kotiseutuunsa Yhdysvaltain Michiganissa.>Hallinto ei välttämättä ole täysin riippumaton. Lumimieshuhut ovat tärkeä matkailuvetonaula alueella.Kiinnittin huomitoni pessimistiseen allekirjoitukseesi: "Kyynistyvä skeptikko". Kyllä sen verran toivoa elämässä pitäisi säilyttää, että varmuus lumimiehen löytymiseen jo ensi vuonna säilyy.
moloch_horridus kirjoitti:
Kiinnittin huomitoni pessimistiseen allekirjoitukseesi: "Kyynistyvä skeptikko". Kyllä sen verran toivoa elämässä pitäisi säilyttää, että varmuus lumimiehen löytymiseen jo ensi vuonna säilyy.
Jospa se Michiganissa asuva ryhmän jäsen esittelisi yhden niistä lumimiehistä, joita näkee päivittäin kotiseudullaan. :-)
illuminatus kirjoitti:
Jospa se Michiganissa asuva ryhmän jäsen esittelisi yhden niistä lumimiehistä, joita näkee päivittäin kotiseudullaan. :-)
Valitettavasti hän haluaa säilyttää tuon nimenomaisen lumimiehen identiteetin niin salaisena, ettei hän ota siitä edes valokuvia, saati sitten videota, jossa sen käyttäytymistä voitaisiin havainnoida. Vähän sama asia kuin Rauni-Leenalla, joka ei tuo todisteita tuntemistaan UFO:ista, jotta heidän salainen identiteettinsä säilyisi eivätkä he kärsisi julkisuuden kiroista. Joudumme siis odottamaan lumimiestä, jolla on julkisuudenkaipuu.
- Aki vs. itsensä ?
Jakki makupala?
- sir Nobody
Mä veikkaan, että Timo Soini on käynyt siellä jättämässä jalanjälkensä!
 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1245191Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1814915"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste693379Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072966Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242282Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2371728- 991279
 Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.771261Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.74990Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.96927
