Ystävät, minulle tarjoutui ainutlaatuinen tilaisuus päästä tutustumaan kreationistisen tositieteen arkistoihin ja luomisen vankkumattomaan todistusaineistoon. Olin hämmästyksestä lentää selälleni tähän mykistävään autenttiseen tallenteeseen törmätessäni.
http://www.youtube.com/watch?v=o3mkimHFmo0
Nyt on aika harkita kääntymystä, ja tämän perusteella oma valintani on selvä.
Vedenpaisumustodiste!
11
112
Vastaukset
"Nyt on aika harkita kääntymystä, ja tämän perusteella oma valintani on selvä."
Ei mikään ihme, kun tuo tapahtuma olikin yllättävästi saatu tallennettua noin tarkasti filmille. Olin erityisen huolissani haisunäätien selviämisestä, kun näytti siltä, että ne jäävät pois kyydistä, mutta onneksi lopussa paljastui, että kyllähän nekin sitten pääsivät arkkiin.- pääsi lahoaa?
Mitäs se lahopää molokki oikein inisee siellä? Keskity videon hienoon ja oikeelliseen sanomaan ja lopeta se murina.
- O'ou
Hämmästyttävää, ettei suuri raamatuntuntijamme ja tulkitsijamme a. ole lainkaan tullut maininneeksi meille noista hienoista teknisistä innovaatioista, joita Nooalla oli käytössään!
Siilikäyttöinen kuljetin, sarvikuonokäyttöinen lankunhalkomiskone, käärmeet telaketjuina, ym.
Huomasiko joku niitä kenguruita ja koaloita siellä joukossa? Oliko niille järjestetty enkelikuljetus? - lopeta jo
O'ou, etkö tajua? Puristaako päässä, ohimon seudulla? Se on yleistä evokeilla. Koitapa nyt vastata tuohon avauskeen äläkä venkoile vastaan.
- Hurmahenki
Täytyy on järin paatunut ja Saatanan umpieksyttämän sen onnettoman evokin, joka ei kielillä puhuen lankea maahan tämän mykistävän Jumalan totuuden edessä!
- kiitos______
Kiitos tästä! Miten on voinutkin jäädä näkemättä!
Modernit animaatiot on järkyttävän paskoja. - Hiski ja kissi
Meget godt! Uitstekend! Bo mhaith! Muy bueno! (Puhumme kielillä; juuri nyt ei löytynyt enempää sanakirjoja.)
Vaikuttaa siltä että tämä on jätetty pois niiltä kahden dvd:n kokoelmilta joita Hiski joskus taannoin osti. Ehkäpä tuottajat ajattelivat, että negrospituaalityylinen O Lord! ja Nooan punainen nokka ja lehmän seksikkäät utareet olisivat pistäneet tietyn amerikkalaisen ostajakunnan silmiin "poliittisesti epäkorrekteina" ja aiheuttaneet hirmuista älämölöä.
Kokoillanpiirretty Lehmäjengin alkuperäisellä ääniraidalla kuulemme hevosen kysyvän mitä erikoista noissa kolmessa on ja biisoni vastaa syvällä bassoäänellä "They're cows". Suomalaisversiossa hevonen kysyy mitä sellasta noilla on mitä mull'ei oo ja biisoni vastaa "Utareet". - Hiski ja kissi
Pitää lisäksi muistuttaa Rien Poortvlietin loistavasta kirjasta Nooan arkki - eli kunnia sille jolle kunnia kuuluu. Poortvliet päihittää Disneyn parhaatkin taiteilijat ja se on paljon se.
- ltte piru
Tuo lähes ainutlaatuinen dokumentti näyttää aiheuttavan lievää päihtymystä. Vettä pitää nauttia kohtuudella!
- poikjuhg
"Vaikuttaa siltä että tämä on jätetty pois niiltä kahden dvd:n kokoelmilta joita Hiski joskus taannoin osti. Ehkäpä tuottajat ajattelivat, että negrospituaalityylinen O Lord! ja Nooan punainen nokka ja lehmän seksikkäät utareet olisivat pistäneet tietyn amerikkalaisen ostajakunnan silmiin "poliittisesti epäkorrekteina" ja aiheuttaneet hirmuista älämölöä."
Ajatus vaikuttaa niin masentavan kyyniseltä, etten ihmettelisi vaikka olisi oikeassa.
Filmi on aivan loistava, kun ottaa huomioon milloin se on tehty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671232- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että336701- 51661
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
- 101625
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574
