No, oikeastaan ei edes ihmetytä, olihan siellä Jyrki ja Jutta asialla.
0Äänestä
7+19
Kalliit on Jutan laulujen lunnaat suomalaisille veronmaksajille
0Äänestä
..
urpolainen on urpo
0Äänestä
kurki .........
Onhan jo monta kertaa todettu kansakoulun opettaja ei osaa matematiikkaa, ei oikein matematiikka pelitä. Kova se on muuten räkyttämään, no oppositossa ollessa tuli hyvää harjoitusta!
0Äänestä
%¤%
Aalto-yliopiston taloustieteen professorin toteamus A-studiossa: ProfessoriPuttosen mielestä Suomen vakuusseikkailu oli ”puolivuotinen farssi” jolle on nyt onneksi saatu piste. Ainoana Euromaana Suomen osuutta kasvatettiin Kreikan toisessa pelastuspaketissa 1,4 miljardista 2,2 miljard. Korotettu summa on se 800 miljoonaa josta valehdellaan Suomen kansalle totaalisesti, että Suomi sai pyytämänsä vakuudet.Tämän lisäksi sopimuksesta tulee Suomen veronmaksajille lahjana 80 miljoonaa korkotappioita.
Muita URPILAISEN"faktoja" (VALHEITA): "Tasaverojen, siis kulutusverojen nosta kiristää rikkaiden verotusta ja tasaa tuloeroja ja parantaa pienituloisten asemaa hallitusohjelman mukaisesti." Hallitus leikkaa home-koulujen korjausmäärärahoja 50 miljoonasta 5 milj. ja Urpilaisen mielestä hallitus parantaa kouluviihtyvyyttä. Röyhkeällä ja mitään kaihtamattomalla Brobakandalla yritetään salata ja piilottaa kansalta hallituksen kuristusotteita.
0Äänestä
14 miljardia 100 pv.
Joka kerta kun hallitus kootaan kokoomus/demaripohjalle järki heitetään roskakoppaan. Suomen kolme heikointa hallitusta ovat Holkerin, Lipposen ja Kataisen hallitukset. Jokainen saa mieltymystensä mukaan valita sen heikoimman.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No, oikeastaan ei edes ihmetytä, olihan siellä Jyrki ja Jutta asialla.
Kalliit on Jutan laulujen lunnaat suomalaisille veronmaksajille
urpolainen on urpo
Onhan jo monta kertaa todettu kansakoulun opettaja ei osaa matematiikkaa, ei oikein matematiikka pelitä. Kova se on muuten räkyttämään, no oppositossa ollessa tuli hyvää harjoitusta!
Aalto-yliopiston taloustieteen professorin toteamus A-studiossa: ProfessoriPuttosen mielestä Suomen vakuusseikkailu oli ”puolivuotinen farssi” jolle on nyt onneksi saatu piste.
Ainoana Euromaana Suomen osuutta kasvatettiin Kreikan toisessa pelastuspaketissa 1,4 miljardista 2,2 miljard. Korotettu summa on se 800 miljoonaa josta valehdellaan Suomen kansalle totaalisesti, että Suomi sai pyytämänsä vakuudet.Tämän lisäksi sopimuksesta tulee Suomen veronmaksajille lahjana 80 miljoonaa korkotappioita.
Muita URPILAISEN"faktoja" (VALHEITA): "Tasaverojen, siis kulutusverojen nosta kiristää rikkaiden verotusta ja tasaa tuloeroja ja parantaa pienituloisten asemaa hallitusohjelman mukaisesti."
Hallitus leikkaa home-koulujen korjausmäärärahoja 50 miljoonasta 5 milj. ja Urpilaisen mielestä hallitus parantaa kouluviihtyvyyttä.
Röyhkeällä ja mitään kaihtamattomalla Brobakandalla yritetään salata ja piilottaa kansalta hallituksen kuristusotteita.
Joka kerta kun hallitus kootaan kokoomus/demaripohjalle järki heitetään roskakoppaan.
Suomen kolme heikointa hallitusta ovat Holkerin, Lipposen ja Kataisen hallitukset.
Jokainen saa mieltymystensä mukaan valita sen heikoimman.