Suomi maksaa Vanhasen ja Kiviniemen virheistä

Vanhasen ja Kiviniemen hallitukset johdattivat Suomen katastrofin partaalle. Nyt sinipunahallitus saa tehdä hartiavoimin töitä nostaakseen Suomen taas nousu-uralle.

Vanhasen ja Kiviniemen voisi hyvällä syyllä pidättää ja viedä tuomittavaksi Haagiin rikoksista ihmisyyttä vastaan.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä edes yritä. Niinistö veti Suomen eurosotkuun. Vamhasen virhe oli lähteä peesaamaan kokoomusta.

Äänestä

Vanha poliitiinen käytäntö jossa kansa oli vain tukien ja rahoitusten maksaja vei Suomen kurjuuteen.

Äänestä

JUU, sinipunahallitus on tehnyt 100 päivää hartiavoimilla ja olemme 14 miljardia köyhempiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sotakamreeri kirjoitti:

Vanhasen ja Kiviniemen hallitukset johdattivat Suomen katastrofin partaalle. Nyt sinipunahallitus saa tehdä hartiavoimin töitä nostaakseen Suomen taas nousu-uralle.

Vanhasen ja Kiviniemen voisi hyvällä syyllä pidättää ja viedä tuomittavaksi Haagiin rikoksista ihmisyyttä vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu