Ensio Itkonen

Ensio Itkonen sanoi 70-luvun alussan televisiossa että vaihevuosi-ikäisten naisten ei kannata alkaa hankkimaan ajokorttia. Katoitteko?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vähä vaikeeta oli kahtoo kun en ollut vielä olemassa 70-luvun alussa :P

Äänestä

Kyllä varmaan oli Itkonen oikeassa. Olihan hän lukenut mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ölka kirjoitti:

Ensio Itkonen sanoi 70-luvun alussan televisiossa että vaihevuosi-ikäisten naisten ei kannata alkaa hankkimaan ajokorttia. Katoitteko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu