voi itse päättää, noudattaako sitä;
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2011/10/1414625/lehdenjakaja-kaytti-rappuun-sammunutta-naista-seksuaalisesti-hyvaksi
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2011/10/1414625/lehdenjakaja-kaytti-rappuun-sammunutta-naista-seksuaalisesti-hyvaksi
Vastaukset 2
Vanhimmat
vaikkapa lentokoneella siihen maahan, josta henkilö on Suomeen tullut, ja tuo maa sattuu olemaan joku Schengen-alueen maista, esim. Italia, sieltä voi koska tahansa tulla takaisin Suomeen kenenkään huomaamatta, koska Schengen-maiden välillä ei tulijoita tarkasteta.
Onkohan se niin, että pitäisi käyttää jotain halvempaa konstia kuin karkotus tai sitten karkotusten on oltava sellaisia joukoittain karkotuksia.
Kerätään riittävä määrä esim. afrikan alueen rikollisia jonkun laivan ruumaan, joka sinnepäin on menossa ja kipataan sinne jonnekin rannikolle afrikan mantereelle. Vitut Amnestystä ja muiden ihmisoikeushöpinöistä, kun tuollaisista rikollisista on kyse.