Suomea on kohdeltu huonosti; siltä on riistetty osa isänmaata, Karjala.
Karjalan kansa on ollut pitkään osa suomalaista kansakuntaa, mutta kommareiden mielivaivat (NL:n hyökkäys ja Moskovan rauha) ovat juuri ne syyt miksi Suomi aloitti kansallissodan (jatkosodan) Karjalan palauttamiseksi....
Jos näette ihmisen, joka mieltyy punaiseen lippuvärinä, on ilmiselvää että tämä on petturi, sillä häneen katsottuna tällainen käytös riisti Suomelta osan itseään!
Miksi tyytyä nykyisiin alueisiin, kun voisimme syyttää Venäjää sodasta ja voisimme vaatia siltä takaisin Tarton rauhan aikaiset alueet! ELÄKÖÖN ISÄNMAA!
SNRRP
Karjalan kansa on ollut pitkään osa suomalaista kansakuntaa, mutta kommareiden mielivaivat (NL:n hyökkäys ja Moskovan rauha) ovat juuri ne syyt miksi Suomi aloitti kansallissodan (jatkosodan) Karjalan palauttamiseksi....
Jos näette ihmisen, joka mieltyy punaiseen lippuvärinä, on ilmiselvää että tämä on petturi, sillä häneen katsottuna tällainen käytös riisti Suomelta osan itseään!
Miksi tyytyä nykyisiin alueisiin, kun voisimme syyttää Venäjää sodasta ja voisimme vaatia siltä takaisin Tarton rauhan aikaiset alueet! ELÄKÖÖN ISÄNMAA!
SNRRP
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitä meuhkaat? Onko ahdistuksesi aito, vai pilailetko evakkojätös?
Paljonko Neuvostoliitto/Venäjä on maksanut korvauksia ItäKarjalan suomensukuisille ja suomalaisille aiheuttamistaan vahingoista?
ehkä sekopää åpouyjt osaa vastata apukoululaiselle tarkoitettuun kysymykseen.
Mitä vahinkoja siellä Itä-Karjalassa nyt on tapahtunut?
Esittikö joku kommari apukoulun oppilas kiperän kysymyksen apukoulun opettajalle?
Oliko apukoulun opettaja isäsi suurikin suojeluskunta lahtari kun olet noin epäpätevä ettet tiedä vastausta tuohon, vaan olet vuosi kausia epätoivoisena kysellyt asiaa netissä.
Maan tapahan on ollut että suojeluskuntientappien äly kääpiö pojille taataan paikat virkoihin vaikka pätevyyttä ei olisi.
Kun sinulla lauta-aidalla on sitä pätevyyttä ja tietoa niin kerro meille kirjoituksen muodossa paljonko Neuvostoliitto/Venäjä on maksanut korvauksia suomensukuisille ja suomalaisille aiheuttamistaan vahingoista?
Moni karjalainen haluaisi tietää sen korvaussumman.
Tässäpä vastaus kysymykseen kirjoituksen muodossa kun et numeroiden päälle ymmärrä
Yhtä paljon on korvannut kuin kirkonryöstäjä Suur-Suomi lahtarit suomensukuisille Aunuksessa ja muualla aiheuttamistaan vahingoistaan.
Myöhemmin suomalaisille aiheuttamistaan vahingoista kun Suur-Suomi lahtarit aatteensa perusteella ajoivat pakolla suomalaiset sotaan.
Soita kirkonryöstäjä Suur-Suomi lahtarien aateveljelle JoukoPihole kyllä hän tietää vahvistaa numeroissa asiat.
Karjalaisuus onko se varkautta ja valehtelua? Kirjoituksien mukaan on.
...............
suomalaishuorien pennut täällä on taas kitisemässä?
Kokeilkaa tulla ottamaan multa kiltisti kyrpää poskeen niin neuvotellaan asiasta ehkä uudelleen, hahahahhahahhahahha:-)
alistettu on suomen kansa ja jos rehellisiä ollaan niin minulle se tuottaa henk.koht suurta nautintoa, sen verran rumia/tyhmiä ihmisiä on tämä ruma ja saastainen suomi täynnä!
"Suomi on kuollut"
http://kuinkakarlmarxtavataan.puheenvuoro.uusisuomi.fi/86541-suomi-on-kuollut
tässä toinen.
Finis Finlandiae
http://riikkasoyring.puheenvuoro.uusisuomi.fi/86425-finis-finlandiae-rip-1917-2011-nain-eduskunta-aanesti-perustuslain-muutosesityksesta
se on koko Eurooppa nurin, joutaa mennäkin, typerä kulissidemokratia se on ollutkin, demokratiasta tietoakaan.
Herlinin hylkiöpalstan kirjoituksia, kun tänne runkkaa, niin niiden tietää haisevan eli dunkkaa.
olevan melko laadukasta kamaa tuo ensimmäinen ja toinenkin saanut toistasataa kommenttia. Ensimmäisen kirjoittajalla näkyisi olleen hyvin asiallista tekstiä netissä jo kymmenkunta vuotta.
Narkissos-esseet
http://personal.inet.fi/tiede/seppo.oikkonen/index.html
Ja näkyyhän tuolla olevan yhdessä blogissa aiheen tiimolta Veikko Saksikin kirjoittelemassa.
http://hkt40.puheenvuoro.uusisuomi.fi/86598-oikeistohallitus-nojaa-vasemmistoliittoon#comment-1193620
------------
???????