Mitäs EU:n unioni tekee, kun nälkä ajaa miljoonittain Afrikkalaisia Eurooppaan ruoan perään? Se on noista kauhuskenarioista todennäköisin vaihtoehto. Onhan se osittain jo menossa.
Kummat ovat Välimeren tällä puolella vastassa "kukkahattutädit" ja ihmisaktivistit vaiko sotajoukot? Kysehän on siitä kuka jää henkiin!!!!
On se merkillistä, ettei väestönmäärää saada millään lailla rajoitettua noissa kehitysmaissa.
Kummat ovat Välimeren tällä puolella vastassa "kukkahattutädit" ja ihmisaktivistit vaiko sotajoukot? Kysehän on siitä kuka jää henkiin!!!!
On se merkillistä, ettei väestönmäärää saada millään lailla rajoitettua noissa kehitysmaissa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksei suoraan siirretä koko maailman väestöä Eurooppaan turvaan? Sillähän se maailma pelastuu ja ongelmat hoituu.
Just niin sakkia on liikaa jo nyt. Ongelmat ei sillä lopu, että ongelman tuotokset siirretään muiden maiden elätettäviksi.
Meillä on vaihtoehtona joko auttaa heitä siellä paikan päällä, tai joutua kansainvaelluksen runnomaksi. Auttaminen tarkoittaa sekä akuuttia apua että valistustyötä syntyvyyden järkeistämiseksi ja infran luomiseksi.
Vain nämä 2 vaihtoehtoa on reaalisesti olemassa. Suomeen tuo pakolaisvirta iskisi vähän myöhässä verrattuna Etelä-Eurooppaan, mutta iskisi kuitenkin. Miettikääs sitä, te jotka ette halua auttaa ennätyskuivuuden kanssa kamppailevia maita millään tavalla.
No auttaa on yritetty jo 60 vuotta muuta ei ole saatu aikaan kuin" väestöräjähdys"
ja oman aloitteillisuuden täydellinen loppuminen. Onko järkevää iske päätä seinää vuosi kymmeniä, kun se ei auta mitään. Jospa annetaan luonnon ja ajan hoitaa, eikä mennä väkisin repimään porukkaa eri vuosituhannelle.