Jutta uuvutti alaisena muutamassa kuukaudessa

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/117047-28-mrd-€n-puuhastelu-eduskunta-sai-tietonsa-vilttiketjulta.
663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Virkamiehet varmaan uupuneet kun yrittäneet keksiä Jutalle keinoja, millä markkinoida suomalaisille vakuuksia.

Äänestä

Jyrikin alaisuudessa neljä vuotta. Nyt tämä, joka ei tiedä hölysen pöläystä mistää. Uupuu sitä vahemmälläkin. Päättömiä tavoitteita ja kuitenkin jonkun Englantilaisen lakiasiantoimiston piti sorvata 100 miljoonalla joku paperi, millä ei ole mitään arvoa.

Äänestä

Konsulttifirmaan jouduttiin turvautumaan, kun uupuneet virkamiehet eivät enää jaksaneet tehdä työtään. Kallis oli sekin konsultaatio Suomen kansalle.

Äänestä

En ole tietoinen mistään konsultti -asiasta.

Kommenttia, kiitos!

Äänestä

Oli siinä vvm:n työntekijät lujilla, kun yrittivät opettaa Jutalle talousasioiden perusteita. Uupuminen alkoi varmaan tuntua hyvin äkkiä ja sairaslomalle lähtö houkuttelevalta.

Äänestä

Jutta on muumimamman tiellä. Saanut oppinsa Haloselta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jutan touhuja! kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/117047-28-mrd-€n-puuhastelu-eduskunta-sai-tietonsa-vilttiketjulta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu