Ansaitsen kadotuksen, olen luonnostani syntynyt lihan himosta, jos ajatukseni näytettäisiin videolla ihmisten edessä muuttaisin siberiaan asumaan. Olen rikkonut jumalaa vastaan monella tavalla.
Mutta kiitos ja ylistys ja kunnia jumalalle hän on pyyhkinyt syntini pois golgatan verellä ja pyhittänyt hengessä, eikä syntiuhria uhria enään tarvita. En ole itsessäni mitään muutakuin maailman heikoin ja surkein ihminen.
Jumala on minun kunniani ja rakkauteni sillä hän rakasti minua vaikka olin hänelle vihollinen ja hän on kirkastava voimansa meidän kauttamme jotka maailmalle näytämme mitättömiltä!
Jos haluat tulla uskoon ja tunnet piston sydämmessäsi, niin jeesus kutsuu sinua! Tämän maailman päivät ovat loppumaisillaan ja monia harhaoppeja tulee, mutta me emme saarnaa muustakuin ristin voitosta!
http://www.youtube.com/watch?v=GQJ2cVIAVMA&feature=related
Armo
10
88
Vastaukset
- ex-helluntai
Itsekkin uskoin aikanaan noin,kunnes opin enemmän ja katseeni avartui;
Sivistyin, ja tajusin,että elämässä on muutakin kuin yksin oppi.
Toki itsekkin olin alkuun kiihkeä uskon julistaja,sehän kuului Helluntailais-uskoon.
Pidettiin todistus-tilaisuuksia jopa toreilla ja missä vaan,missä ihmiset liikkui.
Ja se oli omalla tavallaan hienoa.
Mutta sitten opin näkemään myös sen,että usko rajoitti elämää.
Ja niin pikkuhiljaa aikuistuin ja opin tulemaan omillani toimeen nimenomaan henkisesti. Olin vihdoinkin vahva elämään valitsemaani elämää.
En silti ole koskaan elänyt niin,että loukkaisin muita. Päinvastoin. Autan aina apua tarvitsevia jos sellaisia havaitsen,olen kohtelias enkä ketään loukkaa millään tavoin.
Miten siis poikkean uskovista? En nähdäkseni mitenkään,sillä uskovaisiinkin kuuluu ihmisiä,joita ei kiinnosta muiden auttaminen,ainoastaan oma autuus.
Paitsi että sitä autuutta ei saavuteta omaan napaan tuijottamalla,oli uskovainen tai ei.....- Tahdotko kiittää
Isää Jumalaa Jeesuksen nimessä siitä hyvästä mitä on sinulle antanut vai esittää vain sen miten olet itse muuttunut?
- herraonyksi
Usko jeesukseen pelastaa, ei se mitä olet tehnyt tai meinaat tehdä, vaikka olisit maailman kiltein ihminen mutta et ota vastaan pelastusta ei se mitään hyödytä. Ajatteleppa että nukut 40v elämästäsi, miten voit olla jumalalle mieluinen?vain usko jeesukseen pelastaa ei teot.
- yksin risti*
Totta! Ei ole muuta pysyvää, jälkemmekin häviää. Risti vain, jäljelle jää!
- Jeesus on hyvä
Paimen, joka sinuakin tahtoo runsaasti siunata hyvän hedelmän tuottamisessa, ole siunattu ja vahvistu armossa ja totuudessa ja Pyhässä Hengessä, amen.
Hyvin kirjoitit nimimerkki Herraonyksi
Mutta yksi kohta kaipaa selvennystä. Sanoit, että olet lihan himossa syntynyt.
Viittasit varmaan tähän Psalmin kohtaan;
Ps. 51:5
(51:7) Katso, minä olen synnissä syntynyt, ja äitini on minut synnissä siittänyt.
Daavid oli muista veljistään poiketen todellakin avioliiton ulkopuolisesta suhteesta syntynyt lapsi, jonka Iisai otti omaksi pojakseen.
Pitää muistaa, että Jumalan asettamassa avioliitossa syntyneet lapset ei ole syntyneet synnissä. Kanssakäyminen aviopuolisoiden välillä ei ole sellaista lihan himoa, josta Jumala varoittaa, vaan Jumala sanoo, että juuri haureuden synnin tähden olkoon kullakin oma aviopuolisonsa. Jumalan asettamassa avioliitossa syntynyt lapsi ei ole syntynyt lihan himossa, eikä siis synnissä. Tästä on väärinkäsitystä. Toisen vaimoa ei saa himoita, sama toisinpäinkin tietty. Siksi pitää olla oma aviomies tai vaimo.- Herraonyksi
Jokainen ihminen syntyy lihan tahdosta, mutta jeesus syntyi jumalan hengestä.
Tiesitkö että Jumala kutsuu myös sinua ? Hän on tullut ja kuollut ristillä että sinäkin saisit kuolla Hänen kanssa ja ylösnousta Hänessä ja elää sitä uutta elämä missä ei ole enää sun ajatuxia,,, vaan Jumalan antamia ja niitä kestäis milloin vain näytettävänä päivänvalossa... Hän on tullut pyhittämään ja puhdistaxeen sua ....
- kaikki ihmiset
ansaitsevat pelastuksen parannuksen ja vanhurskautumisen ja pyhityksen kautta ja on Herrassa Jeesuksessa, niin Isä lähetti Poikansa että monet hänessä pääsivät Paratiisiin syömään elämänpuusta arvollisina sillä ovat tahtoneet nöyrtyä vastaanottamaan elävää vettä ja Pyhän Hengen armolahjan ja on Isän tahto kaikilla lupauksen lapsille ilman erotusta yhdenkään ihmisen kohdalla, amen.
Herra on hyvä ja armonsa pysyy iankaikkisesti, autuaat kaikki, jotka tahtovat ristinsä kantaen päästä voittajina perille Jumalan armo- ja totuusliitossa, siinä Jeesuksen veressä ja vedessä ja Hengessä.
Paha on ansainnut helvetin tulen, sillä tahtoo kaikki ihmiset hukuttaa helvettiin, johon on jo tuomittu. Katsokaa ettette anna itseänne eksyttää sinne mukanaan. Jeesus on hyvä Paimen, amen. Hallelujah!
Ollaan arviollisia Jeesuksen armoon turvaten, niin tahtoo meitä kasvattaa hyvän hedelmän tuottamiseen ja Isän Jumalan kiittämiseen ja kunnioittamiseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 24710772
- 1276893
- 955553
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa324830- 404104
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta303559- 613434
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323362Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru192794- 542559