tulevaisuus.Pieni hetki maanpäällä ja sitten muuttuu mullaksi.Kannattais miettiä onko järkevää kohdistaa tarmonsa sen lyhyen ajan uskontojen vastustamiseen.Tosin Raamattu onkin ennustanut että lopunaikana ihmiset luopuvat uskostaan.Todella raivoisaa on vastustus näilläkin keskustelupalstoilla.Kristittyjen vainot ovatkin tosiasia tulevaisuudessa.
Lohduton on ateistin
ammon.
481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaadin huomattavasti parempia trolleja.2
Lohduton on fundiksen elämä. Pieni hetki maanpäällä ja sitten muuttuu mullaksi.Kannattais miettiä onko järkevää kohdistaa tarmonsa sen lyhyen ajan kreationistisen uskontonsa puolustamiseen. Raamattu onkin ennustanut että sivistyksen myötä ihmiset luopuvat perusteettomasta uskostaan.Todella raivoisaa on fundamentalismin puolustus näilläkin keskustelupalstoilla. Kristittyjen vainothan eivät ole tosiasia nyt, eikä tulevaisuudessa.
Niin että nämä kirjoittelut täällä ovat mielestäsi todella raivoisia?? Hmmm.....
Ja mitenkä uskontoja pitäisi mielestäsi kritisoida niin etteivät ne vaikuttaisi raivoisilta?
Vai onko niin ettei niitä saisi ollenkaan kritisoida? Voi sitä omahyväisyyden määrää mikä teillä on. Pääseekö tuolla omahyväisyyden määrällä sinne taivaaseen?
Lohduton on uskovan elämä. PIeni hetki maanpäällä ja sekin eletään hukkaan, tyhjää palvoen ja taikauskoista typeryyttä sekä Pyhää Vihaa maailmaan levittäen. Yksi ainokainen elämä ja sekin jätetään elämättä oman typeryyden vuoksi.
Kristittyjen vainot ovat olleet tosiasoita kautta historian ja niitä ovat kaikkein eniten aina tehneet kristityt itse, toisia "väärällä tavalla" raamattua tulkitsevia kristittyjä kohtaan. Tämän tietää jokainen vähänkin kouluja käynyt ja sivistynyt, historiansa lukenut ihminen, mutta ei siis tietenkään sivistymätön uskova, joka ei ole koskaan eläissään avannut muuta kirjaa sitä muinaisten paimentolaisten tarukokoelmaansa.
"Näin sanoo Herra, Israelin Jumala: sitokaa miekka vyöllenne, kulkekaa edestakaisin leirin halki portilta portille ja tappakaa jokainen, jonka kohtaatte, olkoonpa vaikka oma veli, ystävä tai sukulainen."
"Näin sanoo Herra sinun Jumalasi: Mene siis ja voita heidät ja vihkikää tuhon omaksi kaikki, mitä heillä on. Äläkä säästä heitä, vaan surmaa miehet ja naiset, lapset ja imeväiset, raavaat ja lampaat, kamelit ja aasit".