Nonniin aattelin tässä laittaa tämmösen leuanveto gallupin pystyy. Elikkä tarkotus ois laittaa jonkulaista listaa esim näin.
- Ikä ja paino
17v/65kg
-Paljon menee normileukoja vasta/myötä otteella
38kpl/22kpl
- Entäs lisäpainoilla
Kympillä 12kpl x 3 menis vissiin enemmänki ja max 40kg.
-paljon treenaatte leukoja tai yleensäkin punttia?
- Mikä on seuraava tavoite
Itsellä tavoitteena olisi saada leuat 50:nen paremalla puolelle ennen kesää12.
Laittakaahan jonkulaista listaa tulemaan, jos viitsitte
- Ikä ja paino
17v/65kg
-Paljon menee normileukoja vasta/myötä otteella
38kpl/22kpl
- Entäs lisäpainoilla
Kympillä 12kpl x 3 menis vissiin enemmänki ja max 40kg.
-paljon treenaatte leukoja tai yleensäkin punttia?
- Mikä on seuraava tavoite
Itsellä tavoitteena olisi saada leuat 50:nen paremalla puolelle ennen kesää12.
Laittakaahan jonkulaista listaa tulemaan, jos viitsitte
Vastaukset 9
Vanhimmat
Painan 140kg, olen bulkkisika ja en saa yhtään leukaa.
Leuanveto on kynäniskojen hommaa.
Niinno miten sen nyt ottaa. Ja eikös kossit enään vetele tätä kuningas liikettä??
Ei vetele, on liian raskas laji, ylä-talja on helpompi.
Olen vetänyt yli sata leukaa kummallakin otteella. Lisäpainoilla menee silleen, että elilen vedin 20 kg:n kansa 18 helposti. Paljon enemmänkin olis menny, mutta oli palauttavn treeninpäivä.
Paskat vedät, jos saat sata leukaa putkeen, niin tuolla 20kg:n lisäpoainollakin saisit yli 50.
Persejalkainen riisikeppi vetää 50 leukaa iisisti.
O olemassa oikeita kunnon leuanveto ja sitte o niitä toisia.. ;) Ei muuta,ku videota youtube,ni nähdään kumpia. :)
Moni nylkyttää niitä leukoja epäpuhtaasti.
Kun kunnon 50 kiloinen rimppakinttu tekee leukoja, se tekee niitä puhtaasi ja paljon!
Hah!. tässähän puhuttiin tosiaan niistä kunnon leuoista eikä mistään heijjari leuoista tai, et jättää käet koukkuun:) koska näitä epäpuhtaita menee jo yli sen 50.
Ja sanotaanko vaikka näistä jutuista päätellen, et vedän teitä enemmän leukoja vaikka olisin vetäny kontin olutta, ja viina pullon kaupan päälle. Ja siotaan toki vielä toinen käsi selän taakse.
Niin oisko sillon jo tasasta? No empä usko.
Hyvähän se on täällä valittaa.
Kato kyllä se 70-72kg paino riittää itelle joka on perus paino mulla, mut tosiaan nyt 65kg koska olllu sairaana niin paljon nyt syksyst ja painoo ja lihasta hävinny jonku verran mut, uuteen nousuun kuhan terveeks vaan tulee:D .ja suurinpiirtein saman verran menee leukoja 70kg painolla, et ennemmin oon 70kg jannu ku 100kg MIES jolla maha roikkuu jalkojen päällä ja reidet sen kuin kasvaa. Mut samahan tuo mulle on millaseksi itsensä haluaa kasvattaa eli. no my problem. Kiittä ja kuittaa.