Suomen media oikeiston ja ylen johdolla pitää päääuutisena yhden hakkaraisen tölväisyjä. Minkähän väristä paskaa, sen pyrsreiästä tulee? Eivätkö toimittajat ole vielä kerinneet analysoimaan näitä päivänpolitiikan ja maailmantalouden tärkeimpiä asioita?
Siinä sivussa menee biljoona ja valtiovarainministerien kokous on peruttu.
Siinä sivussa menee biljoona ja valtiovarainministerien kokous on peruttu.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hakkarainen on sijoitettava Ahvenenmaalle, johan loppuu mieheltä vihapuheet...
Sinunlaiset unessa torkkujat sinne pitää laittaa somalien kanssa, että alat tajuta, mitä Hakkarainen on tarkoittanut !
Ainakin vois käydä siellä,niin taas media sais juttua,pääuutista.
Ja sanois siellä,että täällä sais vähän raivata pusikkoa,niin johan
olis iltapäivälehtien lööpeissä.
Mitä höpiset, tuohan tarkoittaa vain että kun on kyse valtioiden varoista, niin valtionvarainministerit on dumpattu pois päätöksenteosta.
Nytkö vasta heräätte EUkkulan todelliseen luonteeseen totalitaarisena fasistidiktatuurina?
Niinhän se saattaa olla. Jos se hakkarainen karkotetaan jalkapannan kanssa ahvenanmaalle, niin sillä olis aikapaljon kavereita ympäri suomea, jotka haluais sen kanssa sinne jalkapantaseurantaan. Oikeastaanhan sen ahvenanmaan ruotsille myynti saisi sitten hyvän meriselityksenkin.
Tosin ei siitä ahvenanmaan ruottille myymisestä saisi kuin korkojenmaksujen viivytykseen pienen lisä-ajan. Suomen elinkautisvangeiksi jätetyt asuntovelalliset tekevät kyllä nöyrästi ilmaistyötä lopun ikänsä. Ja sekin on tietysti hakkaraisen syy.
VAI NIIN
Erilaisisten näkökulmien pohtiminen antaa avarakatseisuutta. Jonkun Teuvvo Hakkaraisen sanomisilla ei ole aikuisten oikeasti mitään merkitystä suomen, saatikka sitten maailman politiikkaan. Todelliset isot asiat päätetään maamme rajojen ulkopuolelta ja totttapuhuen hakkarainen on oikeassa siinä, että teatterikoulu pitää käydä ja olla siellä priimus, jos pystyy tuohon pakonomaiseen valehteluun, johon suomen ministerit ovat joutuneet.
Jyrki Katainen on vetänyt rooliaan upeasti ja Jutta Urpilainen kaiketi suoritti viimeisen tentin ennen vaaleja.
Hyvinhän se pelaa, paitsi, että sillä touhulla tuskin on takanaan totuuden ituakaan. Uskottele kansalaisille, että biljoona on pikkusumma ja tulee rahasammosta. Tämä herrasväki on kyllä impivaaralaisten esi-isiä.
Tietääkö valtiovarainministerimme, montako työtuntia tämänhetkisellä metalliliiton minimipalkalla tarvitaan 300 000/ tuhannen euron asuntolainan maksuun? Markkinat tuputtivat velkaa liikaa, koska asuntolainat olivat hyvä bisnes. Valtiovarainministerimme laskuopin mukaan tässä yhtälössä ei tietenkään ole mitään epäilyttävää?
sanavapaus on euvvostoliitossa vitsi.
jos sanoo hyvää yötä, sen voidaan tulkita rasismiksi, koska yöllä on pimeää ja eri kulttuureissa on erilaisia aikakäsityksiä ruokailu-ajoista.
Se olikin tärkeä pointti, -kun toisella puolen palloa alkavat herätä vanhusten taskurosvot , ja täällä toivotettu "hyvää yötä" voidaan tulkita rasismiksi jossainpäin viherlässytyshomolandiaa ..
Sellaista on budhismi-NEW eig susihomohyyssääjien rappusille kusevat maalimanparantajien toukanpaskojen suojelioiden äärimmäisen tärkeät itsensä korottamisen,- taivaaseen kiipeämisen rappuset !
Äänestäjäthän sen päättää mitä saa heidän valitsema edustaja sanoa. Kallispalkkaisia tuppisuitakin siellä on jo liikaa.
Teukka tarkoitti uskoakseni vähän herätellä ihmisiä vitsin muodossa. Sanoessaan ahvenanmaan malli yhteiskunnasta.
Kaikkihan sen tajuaa minkälainen malliyhteiskunta siitä tulisi, jos niin tehtäisiin kuin Teukka vitsaili homoista ja somaleista.
Mutta tähänhän ns malliyhteiskuntaan kohta ollaan menossa isommassa mittakaavassa vain eli koko suomi... :-)
itänaapurin touhuu , kaikki salataan , mutta ne ( päättäjät ja nimen omaan koto lehdistö ) on niin tolloja ! Ps, SUOMALAISET ovat jo aikaa oppineet saamaan tietoa jopa muualta kuin IDIOOTTI lehdistöltä ! OLIS AIKA SAADA MAAHAMME EDES YKSI O I K E A PUOLEETON TIEDOTUSVÄLINE / LEHTI !
käviskö herätkää tai vartiotorni. tai sotahuuto.
Mauri Pekkarisen skandaalikin !
Kovin on hienoissa raameissa ennen vanhaan tytöt asuneet. Oikein kartossa. Hakkarainenkin mainitaan ja tietää mistä puhuu.
http://www.saunalahti.fi/arnoldus/turva.html