Mielenilmaisun rajoittamista Helsingissä

http://nwohavaintoja.blogspot.com/2011/10/poliisi-kielsi-toisen.html

Suomen kasvoton eliitti pisti taas koirat (Etelä-Helsingin poliisipiiri) asialle ilmoittamaan, että toisen puolijoukkueteltan pystytys on kielletty.

Mitä tämä siis vaikuttaa mielenilmaisupavauteen jos tuohon Occupy Helsinki mielenilmaukseen päättää osallistua lisää porukkaa. Niin missäs ne loput sitten oikein yöpyvät ? Taivasalla pakkasessa ?

Tässä juuri näemme, että on tällä Suomen eliitillä jo paskat housussa tämän mielenilmauksen osalta kun pistävät sitten koirat asialle kieltämään loput majoitustarvikkeet. Ettei vaan pääse tämä mielenosoitus laajenemaan lisää,
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tässä pilkahdus meppiemme arkeen Brysselissä, pankkiirien käskyläisinä:

Katainen meni Brysseliin neuvottelemaan turhien paikallsivaltioiden byrokratian vähentämisestä.

Karsitaan valtioiden päätäntävalta ja siirretään se suurkapitaalin valitsemien EU-byrokraattien käsiin.

Katainen tietysti saa palkaksi tooosi pitkän pestin raharikkaiden lakeijana tässä "uudessa maailmanjärjestyksessä" josta vihjaili eduskunnassa.

Ja Suomen kanslaisten omaisuus ja työn tulokset valuvat jatkossa entistä vuolaampana "paremminvoiville".

Jottei asioihin tule liikaa mutkia, niin EU-connat ilmoittivat "spontaanisti" että tämän aamuinen (keskiviikko 26.10.2011) tapaaminen valtionvarainministerien kanssa on peruttu.

Eihän se käy että valtionvarainministerit tulevat päättämään valtioiden varoista? Sehän on vanhanaikaista ellei peräti kansallis-sosialismia!

Ei hätää, ministerit saivat toki sihteerin hommia. He kokoontuvat päätösten jälkeisenä päivänä ratkomaan yksityiskohtia:

Koska tunteet voivat kuumentua tuollaisessa kokouksessa, eivät arvon EU-herrat itse sinne vaivaudu. Keskusteut voivat mennä tähän rataan vv-ämmien (v v m, valtionvarainministeri) kesken sekä paikalle vaivautuvien liikepankkiirien kanssa huomenna:

-Teidän pitää ottaa lisää vastuuta pari tai kymmenen miljardia, kansa vaatii tai tulee Hullut Occupy Wall Street mellakat meillekin!

-No eikä anneta, eilen sovittiin muuta! Tämä aihe ei ole tänään esillä. Sitäpaitsi saitte sen pohjavesijupakan hienosti hoidettu, eikä kansa välittänyt että poliisi rikkoi lakia! Tuskin teillä on mitään huolta kansan-noususta, kerran teidän kaivoksennekin tuottavat 20 miljardia voittoja ulkomaille, eikä kansa siitä ole mitään kohissut!

-Ehh,, no jos me sitten annettas näitä makean veden ottamisia Veolialle. Eikös teidän pankki ole rahoittanut Veoliaa valtavasti siinä Libyan kaappauksessa? Meinaan tehän ne rahat laitoitte AlQaidan tilille jotta saitte Gaddafin pois oman velkavaluutan asettamisen tieltä?
Jos Veolia aikoo käyttää Libyan vedet kahvin ja biopolttoaineiden kasvattamiseen, niin riittääkö se Libyan 30 000 neliökilometrin vesiesiintymä?
Täytyyhän Libyan kansakin jotain juoda, entä heidän omat viljelyt jotka Gaddafi lahjoitti kansalaisille?
Veolian bussit kulkevat myös Suomessa. Mitä jos tehdään diili niinkun tavallaan myös humanitaarisena tekona?

-Hhmmm... no jos tuollalailla.. hei minä soitan pari puhelua, ehkä palataan asiaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Andromeda- kirjoitti:

http://nwohavaintoja.blogspot.com/2011/10/poliisi-kielsi-toisen.html

Suomen kasvoton eliitti pisti taas koirat (Etelä-Helsingin poliisipiiri) asialle ilmoittamaan, että toisen puolijoukkueteltan pystytys on kielletty.

Mitä tämä siis vaikuttaa mielenilmaisupavauteen jos tuohon Occupy Helsinki mielenilmaukseen päättää osallistua lisää porukkaa. Niin missäs ne loput sitten oikein yöpyvät ? Taivasalla pakkasessa ?

Tässä juuri näemme, että on tällä Suomen eliitillä jo paskat housussa tämän mielenilmauksen osalta kun pistävät sitten koirat asialle kieltämään loput majoitustarvikkeet. Ettei vaan pääse tämä mielenosoitus laajenemaan lisää,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu