Aikavaras iskee

Onko järjettömämpää hommaa kuin kellojen siirtely? Oikeastaan ei muuta tuu mieleen ku palstakirjoittelu ;)
Olkaa tarkkana ettei viisarit katkee,

7

207

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin ja muista kääntää kelloa kesään päin. Kun opin tuon, enää ei tarvi miettiä kaks kertaa vuodessa minnepäin tälläkertaa :)

      • Jep, se on hyvä ohje. Kellojen siirron paras puoli on että saa keväällä siirtää takaisin... Toivottavasti kukaan ulkoavaruudesta ei seuraa meidän touhuja.


      • Sergkei.
        Kossunen kirjoitti:

        Jep, se on hyvä ohje. Kellojen siirron paras puoli on että saa keväällä siirtää takaisin... Toivottavasti kukaan ulkoavaruudesta ei seuraa meidän touhuja.

        Miehe kannatta mennä tuntimaksuhotel klo 02.00 hän saata kaksi tunti yksi hinta siirtä kelo 03.00 tunti taaksepäi ja sanoo ei kello olle viellä kolme.


    • Ei ole järjettömämpää. Meidän huushollissa toi on aikamoinen urakka, ku kelloja on siellä täällä. Makuuhuoneessa se pitää kyl laittaa jo illalla valmiiks, ettei aamulla kiukuta. :)

    • Pörrääjä

      Paras olis kyllä jos kellot siirrettäis joka yö kesäajasta talviaikaan, silleen sais aina extrapetitunnin ;)

    • Aikavarkaanko ansioata, mutta tulipahan nukuttua kahdentoista tunnin yö :) Vasta aamulla käänsi kellot, onneksi tietokone oli hoidellut homman automaattisesti,niin oli yksi tarkka ajannäyttäjä.

      • Pörrääjä

        Tietsikat ja kännyt oli hoidellu hommat itse, radiokello ja autojen kellot pitää vaihtaa talviaikaan manuaalisesti, rannekello taitaakin olla jo valmiiksi kun sitä ei ole tullut käytettyä koko kesänä.
        Mä en kyllä tykkää kun illalla tulee aikasemmin pimee, aamulla se ei niin haittaa kun on muutenkin ankeaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      86
      5371
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4709
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4670
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      370
      2114
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      95
      1733
    6. 99
      1617
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1507
    8. 351
      1206
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1034
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1021
    Aihe