http://www.iltasanomat.fi/viihde/vailla-selitysta-kummitusturistit-pirun-perassa/art-1288424286029.html
Kuinka joku voi olla vielä tämän jälkeen ateisti!
Kuinka joku voi olla vielä tämän jälkeen ateisti!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Miksi tämä mullistava "todiste" jonka jälkeen ateisti alkaa uskomaan "kummituksiin" on niputettu iltapäivälehden VIIHDE osastolle?
Mitä merkitystä sillä on vaikka onkin VIIHDE osastolla. Ei tieto muutu miksikään vaikka se esitettäisiin millä tahansa foorumilla.
Kyllä tuommoiset asiat ainakin Tampioihin iskee.
Tietysti sillä on merkitys. Viihdeosasto on VIIHDEosasto, tämä "todiste" on viihdettä, ei todesta otettava uutinen, joka muuten olisi UUTISET otsikon alla. Pässikö sinä olet? Ja aloituksesi muuten kuuluu HUUHAA osastolle. Kuinkahan moni linkkisi luettuaan nyt hurahti uskoon?
Ai onko viihdeosasto vain kokoelmä epätosia väittämiä? Siis jos jokin asia uutisoidaan viihdeosastolla, niin se automaattisesti valetta?
Sinä uskot tuohon tarinaan. Onko se viihdettä? Kevyesti otettava pikku uutinen joka ei ansaitse suurempaa huomiota?
Saatanan suurin valhe on se, että se yrittää kaikin keinoin saada ihmiset uskomaan että sitä ei ole olemassa.
Koko käsite "saatana" on alle 1000vuotta vanha ja on vatikaanin keksimä,
Saadana on onnistunut olemassaolonsa salaamisessa täsmälleen yhtä hyvin kuin julmalakin - kummastakaan ei ole mitään todistettavia havaintoja koskaan missään tehty.
Jos julmala oikeasti haluaisi että ihmiset häneen uskoisivat, niin miksi moinen loputon kuurupiilo? Kaikkivaltiaalla kun on kaikki mahdolliset keinot käytettävissään tehdäkseen olemassaolonsa taatusti tunnetuksi kaikelle kansalle, mutta hän ei koskaan käytä näistä keinoista mitään. Sopii vain ihmetellä että miksi. Saadanan kuurupiilon voisi vielä ymmärtääkin, mutta miksi julmala tekee täsmälleen samoin. Kun maailmassa on 5 miljardia ihmistä, jotka eivät raamatun julmalaan usko.
Mikä ****** -käsite?
Saata.a
"mutta ei kuulu mitään.” - Yllätys! :)