Minna Pajulahti & Mass

Miksi Minna Pajulahden blogi poistettiin Massin sivustolta? Yhteistyö loppui vai menikö sukset ristiin?
229269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

mies. Ainakin äänensä perusteella.

Äänestä

Minna on näköjään vaihtanut tallia ja löytyy nyt FAST-teamista.. Huomasin vaan kun tsekkasin fäästin sivuja. on sitten fäästi mennyt tekemään massia paremman tarjouksen ilmeisesti, sponsorointia ym?

Se on kivaa saada jauheet ja muut lisäravinteet ilmaiseksi. Ottaisin itsekin ne fäästiltä jos tarjottaisiin, vaikka pidänkin hieman enemmän muista tuotemerkeistä. (fast on keskitasoiseksi kallis merkki).

http://www.fastnews.fi/2011/minna-pajulahti-fast-pro-teamiin/

Äänestä
  • Täytyy muuten sanoa että Minna on kehittynyt viimeaikoina valtavasti. Treenitekniikka näyttäisi olevan melko hyvää nykyään mitä olen videoita nähnyt ja valmennuspuoli kunnossa? Toimivat lisäravinteet on ainakin löytyneet. (lisäravinteet erittäin tuloksia tuovia oikein käytettynä).

    Äänestä

  • ISOLAATTI kirjoitti:

    Täytyy muuten sanoa että Minna on kehittynyt viimeaikoina valtavasti. Treenitekniikka näyttäisi olevan melko hyvää nykyään mitä olen videoita nähnyt ja valmennuspuoli kunnossa? Toimivat lisäravinteet on ainakin löytyneet. (lisäravinteet erittäin tuloksia tuovia oikein käytettynä).

    Ja oikein käytettynä nämä huippulisäravinteet ihan luontaisestikin nostavat naisen miessukuhormonitasoja saaden aikaan matalamman äänen ja kasvojen piirteiden muuttumisen, tietenkin vain yhdessä äärimmäisen kovan ja systemaattisen treenin kanssa. Minna jos kuka on puhdas urheilija, joka on saanut mahtavan nykykondiksen aikaan kovalla työllä ja terveillä elämäntavoilla.

    Äänestä

  • Natural fan kirjoitti:

    Ja oikein käytettynä nämä huippulisäravinteet ihan luontaisestikin nostavat naisen miessukuhormonitasoja saaden aikaan matalamman äänen ja kasvojen piirteiden muuttumisen, tietenkin vain yhdessä äärimmäisen kovan ja systemaattisen treenin kanssa. Minna jos kuka on puhdas urheilija, joka on saanut mahtavan nykykondiksen aikaan kovalla työllä ja terveillä elämäntavoilla.

    Vuoden vitsi. Perehdys hiukan, ennen kuin alat noita faktoja huudella. Toooodella puhdas on joo....

    Äänestä

vaikka treenaisi kuinka kovaa ja systemaattisesti niin ei se leukaa kasvata eikä ääntä madalla! Eivät myöskää mitkään lisäravinteet joita vapaasti myydään! Olet kyllä täysin pihalla asioista jos toista uskot!

Äänestä

voi hyvää päivää...
todella natuna menee hän..

Äänestä

Tamperelainen yrittäjä osti istukkahormonia ja steroideja postitse Slovakiasta


Aamulehti.



Tamperelainen yrittäjä osti doping-aineita Pakistanista ja Slovakiasta internetin välityksellä. Mies teki tilauksen sähköpostitse tai internetsivujen kautta, ja laittomat aineet toimitettiin Suomeen postipaketilla.

Mies tuomittiin syyskuussa Pirkanmaan käräjäoikeudessa törkeästä doping-rikoksesta ja salakuljetuksesta yhden vuoden ja kolmen kuukauden ehdolliseen vankeuteen.

Suurin osa aineista tuli Slovakiasta. Viidestä tilatusta erästä kaksi viimeistä Tulli sai takavarikkoon syksyllä 2010. Pakistanin tilausta koskeva syyte hylättiin, koska ei pystytty todistamaan, että tilatut aineet olisivat sisältäneet laittomia aineita.

Mies toi maahan muun muassa ruiskemuotoista testosteronia sekä 1 200 testosteronitablettia. Anabolisia steroideja hän toi kaikkiaan noin 6 500 tablettia. Lisäksi tilaukset sisälsivät istukkahormonivalmistetta.

Osan aineista mies käytti itse, osan myi tai luovutti edelleen. Miehen apuna hääri kolme naista, jotka osallistuivat bisneksiin vaihtelevasti. Ainakin yksi naisista harrastaa aktiivisesti fitness-urheilua ja toinen kehonrakennusta.

Äänestä
  • Lehdessä olleen laajemman jutun mukaan Nokialainen fitness-nainen tilasi miehen kanssa Slovakiasta ampullit ja tabletit, joista hän itse käytti osan.

    Äänestä

  • Naturaali kirjoitti:

    Lehdessä olleen laajemman jutun mukaan Nokialainen fitness-nainen tilasi miehen kanssa Slovakiasta ampullit ja tabletit, joista hän itse käytti osan.

    Minna Pajulahteen?

    Äänestä

  • Naturaali kirjoitti:

    Lehdessä olleen laajemman jutun mukaan Nokialainen fitness-nainen tilasi miehen kanssa Slovakiasta ampullit ja tabletit, joista hän itse käytti osan.

    Kuka tietää nimiä? Tamperelaiset voisivat käväistä oikeustalolta lukemassa, tulisi selvyys tähänkin.

    Äänestä



  • Kotiin kasvamaan kirjoitti:

    Viikon vitsiniekka. Ala-asteen vitsikkäin kaveri.

    Nimiä kysyttiin, nimiä annettiin.

    Oletko ajatellut että olisit homo?

    Äänestä

  • Miten tämä liittyy kirjoitti:

    Minna Pajulahteen?

    Taitaapa neiti Pajulahti (vai pitäisikö sanoa herra Pajulahti :D)asustella Nokialla.

    Äänestä

Ja mitähän tuolla on väliä roinaako vai ei? Kysykää nyt oikeesti iteltänne mitä väliä sillä on roinaako joku tuolla vai ei, lajilla on kuitenki 100% roinareiden leima niin se on yks ja sama roinaako kun kaikki kuitenkin leimataan roinareiksi.

Joillain naisilla on hormonaalinen häiriö eli testoseronia pukkaa huomattavasti enemmän keskiarvon ja näillä naisilla sitten lihakset kasvaa hyvin ja parta kasvaa. Todellakin suuri haitta suurimmalle osalle naisista, mutta sopii hyvin kehonrakennukseen. Itse olen tavannut parikin naista joilla lihakset kasvaa todella hyvin. Lihaksia he eivät halua vaan hoikistua, silloin on punttien nostelu alle 30 toiston sarjoilla todellinen virhe. Huomaatteko kuinka joukossamme liikkuu naisia joilla on mahtavat pohkeet tai trapeziukset erottuvat kuten miehillä, vaikka he eivät käy salilla lainkaan. 100%.lla varmuudella myös se parta kasvaa, ellei ole tehty jotain pysyvää karvanpoistoa. Tällainen on testosteronin ylikorkella pitoisuudella on kliininen diagnoosi ja siihen on saatavissa hormonaalista hoitoa.

Äänestä
  • Jos laji on testauksen alainen laji niin kai sillä nyt väliä on roinaako vaiko ei roinaa! Painukoon kehonrakennuksen puolelle kisaamaan jos haluaa lääkkeitten kanssa pelleillä!

    Äänestä

50 cm:n hauis pitäisi olla minimi naiskilpailijoilla.

Äänestä
  • Fastin ja Massin tuotteet ovat laadultaan aika kuraa sillä erotuksella että Massin tuotteet ovat huomattavasti edullisempia.

    Äänestä

  • Markan tavaraa kirjoitti:

    Fastin ja Massin tuotteet ovat laadultaan aika kuraa sillä erotuksella että Massin tuotteet ovat huomattavasti edullisempia.

    Mikäs niistä tekee laadullisesti kuraa ja mitä parempia vaihtoehtoja on olemassa?

    Äänestä

Kai nyt jokainen ymmärtää näkemänsä ja kuulemansa? Luetelkoot joku ne tutkimustulokset, joiden perusteella lailliset lisäravinteet vetävät äänen tuohon jamaan ja kasvonpiirteet myös. Aivan sama, kuka käyttää ja mitä, mutta turhahan se on selittää että luvallisilla aineilla nainen muuttuu mieheksi. Toisekseen tarpeeksi lähellä olevat ehkä tietävät missä mennään.

Äänestä
  • Silti panisit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kanninen kirjoitti:

Miksi Minna Pajulahden blogi poistettiin Massin sivustolta? Yhteistyö loppui vai menikö sukset ristiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu