Minna Pajulahti & Mass

Kanninen

Miksi Minna Pajulahden blogi poistettiin Massin sivustolta? Yhteistyö loppui vai menikö sukset ristiin?

22

8168

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pajulahdesta tuli

      mies. Ainakin äänensä perusteella.

    • ISOLAATTI

      Minna on näköjään vaihtanut tallia ja löytyy nyt FAST-teamista.. Huomasin vaan kun tsekkasin fäästin sivuja. on sitten fäästi mennyt tekemään massia paremman tarjouksen ilmeisesti, sponsorointia ym?

      Se on kivaa saada jauheet ja muut lisäravinteet ilmaiseksi. Ottaisin itsekin ne fäästiltä jos tarjottaisiin, vaikka pidänkin hieman enemmän muista tuotemerkeistä. (fast on keskitasoiseksi kallis merkki).

      http://www.fastnews.fi/2011/minna-pajulahti-fast-pro-teamiin/

      • ISOLAATTI

        Täytyy muuten sanoa että Minna on kehittynyt viimeaikoina valtavasti. Treenitekniikka näyttäisi olevan melko hyvää nykyään mitä olen videoita nähnyt ja valmennuspuoli kunnossa? Toimivat lisäravinteet on ainakin löytyneet. (lisäravinteet erittäin tuloksia tuovia oikein käytettynä).


      • Natural fan
        ISOLAATTI kirjoitti:

        Täytyy muuten sanoa että Minna on kehittynyt viimeaikoina valtavasti. Treenitekniikka näyttäisi olevan melko hyvää nykyään mitä olen videoita nähnyt ja valmennuspuoli kunnossa? Toimivat lisäravinteet on ainakin löytyneet. (lisäravinteet erittäin tuloksia tuovia oikein käytettynä).

        Ja oikein käytettynä nämä huippulisäravinteet ihan luontaisestikin nostavat naisen miessukuhormonitasoja saaden aikaan matalamman äänen ja kasvojen piirteiden muuttumisen, tietenkin vain yhdessä äärimmäisen kovan ja systemaattisen treenin kanssa. Minna jos kuka on puhdas urheilija, joka on saanut mahtavan nykykondiksen aikaan kovalla työllä ja terveillä elämäntavoilla.


      • Rojukauppiaankamu
        Natural fan kirjoitti:

        Ja oikein käytettynä nämä huippulisäravinteet ihan luontaisestikin nostavat naisen miessukuhormonitasoja saaden aikaan matalamman äänen ja kasvojen piirteiden muuttumisen, tietenkin vain yhdessä äärimmäisen kovan ja systemaattisen treenin kanssa. Minna jos kuka on puhdas urheilija, joka on saanut mahtavan nykykondiksen aikaan kovalla työllä ja terveillä elämäntavoilla.

        Vuoden vitsi. Perehdys hiukan, ennen kuin alat noita faktoja huudella. Toooodella puhdas on joo....


    • Bulllsshhhiiiiit!

      vaikka treenaisi kuinka kovaa ja systemaattisesti niin ei se leukaa kasvata eikä ääntä madalla! Eivät myöskää mitkään lisäravinteet joita vapaasti myydään! Olet kyllä täysin pihalla asioista jos toista uskot!

    • jeba jee

      voi hyvää päivää...
      todella natuna menee hän..

    • Naturaali

      Tamperelainen yrittäjä osti istukkahormonia ja steroideja postitse Slovakiasta


      Aamulehti.



      Tamperelainen yrittäjä osti doping-aineita Pakistanista ja Slovakiasta internetin välityksellä. Mies teki tilauksen sähköpostitse tai internetsivujen kautta, ja laittomat aineet toimitettiin Suomeen postipaketilla.

      Mies tuomittiin syyskuussa Pirkanmaan käräjäoikeudessa törkeästä doping-rikoksesta ja salakuljetuksesta yhden vuoden ja kolmen kuukauden ehdolliseen vankeuteen.

      Suurin osa aineista tuli Slovakiasta. Viidestä tilatusta erästä kaksi viimeistä Tulli sai takavarikkoon syksyllä 2010. Pakistanin tilausta koskeva syyte hylättiin, koska ei pystytty todistamaan, että tilatut aineet olisivat sisältäneet laittomia aineita.

      Mies toi maahan muun muassa ruiskemuotoista testosteronia sekä 1 200 testosteronitablettia. Anabolisia steroideja hän toi kaikkiaan noin 6 500 tablettia. Lisäksi tilaukset sisälsivät istukkahormonivalmistetta.

      Osan aineista mies käytti itse, osan myi tai luovutti edelleen. Miehen apuna hääri kolme naista, jotka osallistuivat bisneksiin vaihtelevasti. Ainakin yksi naisista harrastaa aktiivisesti fitness-urheilua ja toinen kehonrakennusta.

      • Naturaali

        Lehdessä olleen laajemman jutun mukaan Nokialainen fitness-nainen tilasi miehen kanssa Slovakiasta ampullit ja tabletit, joista hän itse käytti osan.


      • Miten tämä liittyy
        Naturaali kirjoitti:

        Lehdessä olleen laajemman jutun mukaan Nokialainen fitness-nainen tilasi miehen kanssa Slovakiasta ampullit ja tabletit, joista hän itse käytti osan.

        Minna Pajulahteen?


      • HurjisH
        Naturaali kirjoitti:

        Lehdessä olleen laajemman jutun mukaan Nokialainen fitness-nainen tilasi miehen kanssa Slovakiasta ampullit ja tabletit, joista hän itse käytti osan.

        Kuka tietää nimiä? Tamperelaiset voisivat käväistä oikeustalolta lukemassa, tulisi selvyys tähänkin.


      • siinä nimiä

      • Kotiin kasvamaan

      • miten on?
        Kotiin kasvamaan kirjoitti:

        Viikon vitsiniekka. Ala-asteen vitsikkäin kaveri.

        Nimiä kysyttiin, nimiä annettiin.

        Oletko ajatellut että olisit homo?


      • Siten_liittyy
        Miten tämä liittyy kirjoitti:

        Minna Pajulahteen?

        Taitaapa neiti Pajulahti (vai pitäisikö sanoa herra Pajulahti :D)asustella Nokialla.


    • Vanja eno

      Ja mitähän tuolla on väliä roinaako vai ei? Kysykää nyt oikeesti iteltänne mitä väliä sillä on roinaako joku tuolla vai ei, lajilla on kuitenki 100% roinareiden leima niin se on yks ja sama roinaako kun kaikki kuitenkin leimataan roinareiksi.

      Joillain naisilla on hormonaalinen häiriö eli testoseronia pukkaa huomattavasti enemmän keskiarvon ja näillä naisilla sitten lihakset kasvaa hyvin ja parta kasvaa. Todellakin suuri haitta suurimmalle osalle naisista, mutta sopii hyvin kehonrakennukseen. Itse olen tavannut parikin naista joilla lihakset kasvaa todella hyvin. Lihaksia he eivät halua vaan hoikistua, silloin on punttien nostelu alle 30 toiston sarjoilla todellinen virhe. Huomaatteko kuinka joukossamme liikkuu naisia joilla on mahtavat pohkeet tai trapeziukset erottuvat kuten miehillä, vaikka he eivät käy salilla lainkaan. 100%.lla varmuudella myös se parta kasvaa, ellei ole tehty jotain pysyvää karvanpoistoa. Tällainen on testosteronin ylikorkella pitoisuudella on kliininen diagnoosi ja siihen on saatavissa hormonaalista hoitoa.

      • Miten niin ei väliä?

        Jos laji on testauksen alainen laji niin kai sillä nyt väliä on roinaako vaiko ei roinaa! Painukoon kehonrakennuksen puolelle kisaamaan jos haluaa lääkkeitten kanssa pelleillä!


    • nyt seisoo

      50 cm:n hauis pitäisi olla minimi naiskilpailijoilla.

      • Markan tavaraa

        Fastin ja Massin tuotteet ovat laadultaan aika kuraa sillä erotuksella että Massin tuotteet ovat huomattavasti edullisempia.


      • LaadunMies
        Markan tavaraa kirjoitti:

        Fastin ja Massin tuotteet ovat laadultaan aika kuraa sillä erotuksella että Massin tuotteet ovat huomattavasti edullisempia.

        Mikäs niistä tekee laadullisesti kuraa ja mitä parempia vaihtoehtoja on olemassa?


    • Rojukauppiaankamu

      Kai nyt jokainen ymmärtää näkemänsä ja kuulemansa? Luetelkoot joku ne tutkimustulokset, joiden perusteella lailliset lisäravinteet vetävät äänen tuohon jamaan ja kasvonpiirteet myös. Aivan sama, kuka käyttää ja mitä, mutta turhahan se on selittää että luvallisilla aineilla nainen muuttuu mieheksi. Toisekseen tarpeeksi lähellä olevat ehkä tietävät missä mennään.

      • 7dl_silarit

        Silti panisit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3560
    2. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3533
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3322
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2779
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2036
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1962
    7. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      42
      1704
    8. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1676
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1635
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1400
    Aihe