Väyrynen pysäköi inva-paikalle!

Taas uusi esimerkki Paavo Väyrysen häikäilemättömyydestä. Viime viikonloppuna Kepun ylimääräinen puoluekokous järjestettiin Helsingin jäähallissa. Törkeyden huippu oli, että ehdokkaaksi valittu Paavo Väyrynen härskisti pysäköi inva-paikalle, vaikka lähellä olisi ollut runsaasti vapaita tavallisiakin parkkipaikkoja.

Väyrynen on itseriittoinen ja häikäilemätön tyyppi, joka välittää vain itsestään.
21154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

On se härski mies, siunatkoon... Mutta Paavo sentään ajelee (itse) Ooppelilla eikä liiku niinkuin Niinistö jota kuskataan miljoonabemarin takapenkillä (eilinen ajankohtainen kakkonen) kuin kamreeria ikään.

Äänestä
  • Miksi Väyrystä tulisikaan virka-autolla kuljettaa?

    Äänestä

  • Aivoinvalidi? kirjoitti:

    Miksi Väyrystä tulisikaan virka-autolla kuljettaa?

    Kuka tässä on virka-autoista puhunut? Niinistön ego ei vaan taida enää muinoin kovasti mainostamaansa Fiat Puntoon mahtua? Mikäs se Niinistön virka nykyään olikaan kun ministeritasoisella pelillä kuljetaan?

    Äänestä

  • Paavo fan club kirjoitti:

    Kuka tässä on virka-autoista puhunut? Niinistön ego ei vaan taida enää muinoin kovasti mainostamaansa Fiat Puntoon mahtua? Mikäs se Niinistön virka nykyään olikaan kun ministeritasoisella pelillä kuljetaan?

    Miksi Sirkka Mertalaa tuli virka-autolla kuljettaa?

    Äänestä

Invapaikat on tarkoitettu vain ja ainoastaan autoille, joissa on inva-tunnus. Muiden pysäköinti näille paikoille on rangaistava teko, josta rangaistuksena on vähintään pysäköintivirhemaksu.

Paavo Väyrystä voisi mainiosti "sakottaa" tästä, sillä virhepysäköinnistä on olemassa kiistaton todiste television kuvanauhan muodossa.

Äänestä
  • Joo. Minä minä minä ja muut saavat laota tieltä. Laput sivuilla kuin ravihevosella...niillä eteenpäin maksoi mitä maksoi

    Äänestä

Koko juttu,kaikki noin 10 autoa oli pysäköity invapaikoille,muuten oli hehtaarikaupalla tyhjää tilaa, alue oli varattu nimenomaan ehdokkaille.
Aika epätoivoinen yritys mustamaalata Väyrystä.
Sokeille suosittelen katsomaan kuvanauhan uudestaan.

Äänestä

On se Väyrynen sika. SIKA!

Äänestä

Siinä varsinainen pressaehdokas...

Äänestä

Kyl vammainen saa pysäköidä inva paikalle!!

Äänestä

Tyypillisin esimerkki invapaikalle laittomista pysäköijistä on kaljamahainen, 20 -35 -vuotias mieshenkilö. Hän hakee kaupasta laatikollisen olutta perjantaita varten. Ei kukaan syyllistä näitä nuoria urhoja millään tavalla, hyvällä asialla ovat.

Taisipa kapiainen olla Väyrysen Keskustan ylimääräisessä puoluekokouksessa kun tietää asiasta noin tarkasti. Näyttääkin olevan kyse wannabe -kepulaisesta, tule vaan rohkeasti ulos kaapista.

Äänestä

Taisi olla kyse wannabe-presidentistä.

Äänestä

Väyrynen on muista piittaamaton itseriittoinen pas-kiainen. Tuo törkeä inva-paikalle pysäköinti on vain yksi pieni osoitus tästä.

Äänestä
  • Väykky jää vaaleissa auttamatta neljännelle sijalle.

    Äänestä

Sattumlala vaan koko parkkialue olin varattu heille. Toista on vasta suojatielle pysäköineen Lipposen kohdalla.

Äänestä

Väyrysellä on luonnostaan oikeus käyttää invapaikkaa!

Äänestä
  • Aivan. Ikänsä puolesta kuuluu jo sellaiseen kastiin jotta saa. Vanhukset saavat ja sama pätee kaimaankin.

    Äänestä

Oikealle paikalle pysäköi. Onhan Väyrynen aivo-invalidi. Hänellä ei todellakaan ole kaikki kotona.

Äänestä
  • No näinhän se asia tietysti on.

    Äänestä

Uskomatonta röyhkeyttä. Juuri niin väyrysmäistä.

Äänestä

On se todellinen hyypiö tämä kepun pressaehdokas. Uskomatonta röyhkeyttä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kapteeni evp H K kirjoitti:

Taas uusi esimerkki Paavo Väyrysen häikäilemättömyydestä. Viime viikonloppuna Kepun ylimääräinen puoluekokous järjestettiin Helsingin jäähallissa. Törkeyden huippu oli, että ehdokkaaksi valittu Paavo Väyrynen härskisti pysäköi inva-paikalle, vaikka lähellä olisi ollut runsaasti vapaita tavallisiakin parkkipaikkoja.

Väyrynen on itseriittoinen ja häikäilemätön tyyppi, joka välittää vain itsestään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu