Älkää nyt ihmeessä

ottako Riikka Mannerta mihinkään virkaan (keskustan puheenjohtajaksi). Kuinka kävi, kun hänet valittiin euparlamentikoksi? Oli jo raskaana jäi melkein heti äitiyslomalle! Siitähän on jo kaksi vuotta, varmaan taas aika harkita lisää lapsia! Siinä ihminen, joka osaa ottaa joka sentin mistä saa!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valitettavan moni nainen huijaa tuolla raskaudella ja sitten nää kiihko naiset vaatii, et paksunaolemista ei sais kysyy, kun hakee duuniin. Onhan se saamari selvä, et firmalle tulee ylimäärästä kulua, kun mamma jää 4 kk päästä kotiin ja hommia pitää teettää muilla. Kansanedustaja ja muut virkahommat on hyvällä liksalla ja jumalattomin hyvillä eduilla muutenkin, jotta sen pennu vois pyöräyttää myöhemmin. Muutenkaan suomeen ei tarttis tehdä ihan näin paljon työttömiä pikku ihmisiä, jolla tulevaisuus on kortistossa koodina. Silti älyttömin temppu on kuskaa niitä sopuli perheitä lisääntymään, kun duunit ei kelpaa vaan kermat päältä pitää saada heti. Täs maas riittäs hyvin n. 4 miljoonaa ihmistä ja työttömiäkin tulis tuosta määrästä edelleen.

Äänestä
  • Ei se niiden somalien vika ole. Kyllä se on ihan kotikutoista järjettömyyttä. Virkamiehet ja poliitikot ovat syypäitä. Kohdista vihasi virkamiehiin ja poliitikoihin.
    Pakolaiset eivätkä maahanmuuttajat täällä tee poliittisia päätöksiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heti lomalle? kirjoitti:

ottako Riikka Mannerta mihinkään virkaan (keskustan puheenjohtajaksi). Kuinka kävi, kun hänet valittiin euparlamentikoksi? Oli jo raskaana jäi melkein heti äitiyslomalle! Siitähän on jo kaksi vuotta, varmaan taas aika harkita lisää lapsia! Siinä ihminen, joka osaa ottaa joka sentin mistä saa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu