Myyrmäen pommi-isku oli esmerkki siintä mitä voi seurata kontrllisoimattomassa internetissä.Täältähän se pommin kehittely alkoi. Seriffin tehtävänä olisi seurata keskustelujen kulkua,mutta he näyttävät seuraavan enemminkin ns.viihdehäiriköiden kirjoituksia,kuin esimerkiksi nousevan äärioikeiston,mahdollisia ja tulevia terroristeja.USA on hyvä esimerkki siintä mitä voi tapahtua,jos äärioikeistolaisten ryhmien annetaan vapaasti toimia.Näillä foorumeilla on henkilöitä jotka kiihottavat ihmisä maan hallitusta ja istuvan presidentin vastaisuuteen.Keitä nämä henkilöt ovat ja mikä on heidän motiivinsa?Ei ainakaan ole tarkoitus tulla valituksi johnkin vaaleilla valittavaan tehtävään.Vaan nämä henkilöt tomivat kuin myyrät tai muut vahinkoeläimet,pimeyttä ja nimettymyyttä hyväkseen käyttäen.
Annetaanko muodostua vapaasti
Terrorismista huolestunut
15415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Nimimerkit ovat tunnettuja nmimerkkeinä,mutta muuten tosiaan kuin pimeyden vahinkoeläimet.On aivan toista jos,joku SuloPentti-Marjatta esintyy omalla nimellään,arvostellessaan presidenttiä,kin nämä netin myyrät.
Karkasi konsepti kaikkine virheineen,mutta kai siintä jotakin tolkkua saa...
Toimivan demokratin edellytys on tehokas sensuuri rikollisten ajatusten leviämisen estämiseksi.
Toinen tärkeä asia on saada mielipiderikolliset nopeasti uudelleenkasvatusleirille, jossa hedän kieroutut ajattelunsa korjataan
Pommipekoilla täytyy olla oikeuksia,näin vapaassa demokratiassa.
Meillä Suloisilla Pentti-Marjatoilla täytyy ainakin säilyttää oikeus kiukutella presidentille.Mehän toimimme,vain markkinatalouden hyväksi,suurpääoman puolesta,rutuporukan kyykyttäjinä.
Vitsailetko Myyrmäen pommiuhreille?Sitä pomminräjäyttäjä-poikaraukkaa on enään turha leireille laittaa
Voi, voi poikaraukkaa, voi.
Taidat olla keskimmääräistä hölmömpi ihminen.
Onko täällä jokin kilpailu älykkyydestä menossa?Sinä voit aloittaa käyttäytymällä viisaasti.Älykkyyden osoitus ei suinkaan ole tuoda omaa katkeruuttaan,toisten harmiksi.Siihen löytynee ammattiauttajia,joita me täällä olijat emme kaikki ole.
Vanajan linnaa täksi uudeksi kallonkutistuspaikaksi heti pikkupioneeri miljonääri Räikkösen häiden jälkeen. Toimihan tämä rakennus vuosikausia taistolaisten ja muidenkin kommunistien kasvatuslaitoksena paremmin tunnettuna Sirola-opisto nimellä.
Totesin ainoastaan tosiasian. 'Teknokraatti' on hölmö ja sen lisäksi vielä ärsyttävän tekopyhä nysvääjä.
tuon nimimerkin,mulla ei havaintoja?Olen edelleenkin sitä mieltä,ettei tämä ole älyköille tarkoitettu kilpakenttä.Kuulemma mensassakin on moista tapahtunut.Kai olet lukenut?
Olen tehnyt vastaansanomattomat päätelmäni hänen postauksensa pohjalta. Noin tyhmän ihmisen tunnistaa jo lyhyestä tekstinäytteestä.
kun kuka tahansa voi levittää tietoa (tai valhetta, miten vaan) netissä aivan vapaasti. Ja yhden sivuston kaaduttua tiedot voidaan nopeasti kopioida kymmenelle muulle. Onhan se hirveää, kun enää ei mainostajien ja hallitusten linjoista riippuvaisella valtamedialla olekaan monopolia.
Tuollaiset pommi-iskut, äärioikeiston uhka yms. ovat pelkästään marginaalisia ilmiöitä jotka kelpaavat viranomaisille tekosyyksi vapaan internetin rajoittamiseen KIINALAISEN DEMOKRATIAN tapaan. Hyhhyh, häpeäisit.
joo hävettää,nyt helvetisti kun huomaan noin paljon tulevia pommipoikia.Pistäkää vaan kaikki tasaseksi,jollekkin on sit töitä.Saatanan pipopääiset räkäposket