Euran Daltonit ja moraali

Eikös nämä Euran Daltonit olleet oikein raittiita ja säntillisiä uskovaisia, vaikka rahaa hankkivatkin rikollisin menetelmin?

Ja isänsä hirviömäinen väkivaltainen renttu, mutta silti uskovainen?

Voimme siis päätellä, että korkeamoraaliset uskovaiset ovat tosiasiassa joko väkivaltaisia renttuja tai rikollisia.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Skitsofreenikko isä, ei tainnut uskonnolla paljoa olla osaa eikä arpaa tässä ja pojista tuli mitä tuli kasvatuksen takia. Ja huom. itse olen ateisti joten en ole puolueellinen.

Äänestä

Ja saa tämän ketjun poistattaa jos haluaa. Ei liity palstan aiheeseen juuri mitenkään. Laitoin vain siksi kun ne pari herraa jatkuvasti syytävät palstalle herraseksi- ja haureusfantasioitaan.

Jotka minä säännöllisesti poistatan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


renttuja roistoja kirjoitti:

Eikös nämä Euran Daltonit olleet oikein raittiita ja säntillisiä uskovaisia, vaikka rahaa hankkivatkin rikollisin menetelmin?

Ja isänsä hirviömäinen väkivaltainen renttu, mutta silti uskovainen?

Voimme siis päätellä, että korkeamoraaliset uskovaiset ovat tosiasiassa joko väkivaltaisia renttuja tai rikollisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu