Karutonta kertomaa nigeriasta. Ja hyysärit aikoo aloittaa imaamiopetuksen suomessa, kansan tahdon vastaisesti, veronmaksajien rahoilla tietystti. Mitähän aiotaan opettaa, shariaa, sunnia, wahabiitti vai shiaa lahkoa. Kai jatko opintojakin ja ehkä tohtorin väitöksiä ? Todella tieteellistä tutkimista
------------
Nigerian pohjoisosissa eilen tehdyt ase- ja pommi-iskut ovat vaatineet jo 150 kuolonuhria.
Iskut tehtiin poliisiasemille, kirkkoihin ja armeijan tukikohtaan. Osa hyökkääjistä oli itsemurhapommittajia.
- Hyökkääjä ajoi maastoauton suoraan päin poliisiasemaa, minkä jälkeen autossa olleet pommit räjähtivät, kuvaili poliisikomentaja Suleimon Lawal yhtä hyökkäyksistä.
Pommeja räjähti Damaturun kaupungissa kolmella poliisiasemalla ja useiden kirkkojen luona. Lisäksi aseistautuneet hyökkääjät kävivät tulitaisteluja turvallisuusjoukkojen kanssa.
Ääri-islamistinen Boko Haram -liike on ottanut vastuun iskuista. Liike uhkaa jatkaa iskujaan maan hallitusta vastaan, kunnes turvallisuusjoukot lopettavat heidän jäsentensä teloittamisen. Liike on tehnyt lukuisia iskuja muslimienemmistöisessä Pohjois-Nigeriassa.
Boko Haramin kohteena ovat olleet erityisesti kristittyjen kirkot. Liike haluaa, että koko Nigeriassa otettaisiin käyttöön ankaran islamistinen sharia-laki.
Nigeria ja imaamiopetus suomessa
3
203
Vastaukset
- OmShantiShivaShakti
- Search Engine
OmShantiShivaShakti eli Teuvo Savelius on Suojeluskunta.comin ylläpitäjä.
On ällistyttävää, että Fobba ei vieläkään ole hakenut Teuvo Saveliusta ja sulkenut sivustoa.
Oikeastaan poliisin uskottavuuden kannalta ainoa järkevä vaihtoehto on se, että Suojeluspoliisi on rekrytoinut Saveliuksen ja sivusto on nyt honeypot potentiaalisten breivikistien paljastamiseen.
Teuvo Saveliuksen nimimerkkejä:
Sancti
Sanctius
OmShantiShivaShakti
Theodorus Sanctius
Ainakin Suomi24-keskustelupalstojen ylläpidolle ja eräille nimimerkeille (Fennomaani) ylläpitäjän henkilöllisyyden on täytynyt olla selvillä jo pari vuotta. Melko vastuutonta antaa touhun jatkua.
- Kepu pettää aina
Keskustan varapuheenjohtaja haluaa imaamikoulutusta suomeen !
http://www.keskusta.fi/Suomeksi/Ajankohtaista/Uutiset/Etusivun_uutisia2.iw3?showmodul=149&newsID=52be48c0-798d-40f9-971d-acf969cb28ba
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod213561- 162402
Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3761990Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2371884- 271601
- 311587
- 321559
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai671192- 141167
- 121051