Nigeria ja imaamiopetus suomessa

87ihhjk

Karutonta kertomaa nigeriasta. Ja hyysärit aikoo aloittaa imaamiopetuksen suomessa, kansan tahdon vastaisesti, veronmaksajien rahoilla tietystti. Mitähän aiotaan opettaa, shariaa, sunnia, wahabiitti vai shiaa lahkoa. Kai jatko opintojakin ja ehkä tohtorin väitöksiä ? Todella tieteellistä tutkimista
------------
Nigerian pohjoisosissa eilen tehdyt ase- ja pommi-iskut ovat vaatineet jo 150 kuolonuhria.

Iskut tehtiin poliisiasemille, kirkkoihin ja armeijan tukikohtaan. Osa hyökkääjistä oli itsemurhapommittajia.

- Hyökkääjä ajoi maastoauton suoraan päin poliisiasemaa, minkä jälkeen autossa olleet pommit räjähtivät, kuvaili poliisikomentaja Suleimon Lawal yhtä hyökkäyksistä.

Pommeja räjähti Damaturun kaupungissa kolmella poliisiasemalla ja useiden kirkkojen luona. Lisäksi aseistautuneet hyökkääjät kävivät tulitaisteluja turvallisuusjoukkojen kanssa.

Ääri-islamistinen Boko Haram -liike on ottanut vastuun iskuista. Liike uhkaa jatkaa iskujaan maan hallitusta vastaan, kunnes turvallisuusjoukot lopettavat heidän jäsentensä teloittamisen. Liike on tehnyt lukuisia iskuja muslimienemmistöisessä Pohjois-Nigeriassa.

Boko Haramin kohteena ovat olleet erityisesti kristittyjen kirkot. Liike haluaa, että koko Nigeriassa otettaisiin käyttöön ankaran islamistinen sharia-laki.

3

341

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OmShantiShivaShakti
      • Search Engine

        OmShantiShivaShakti eli Teuvo Savelius on Suojeluskunta.comin ylläpitäjä.

        On ällistyttävää, että Fobba ei vieläkään ole hakenut Teuvo Saveliusta ja sulkenut sivustoa.

        Oikeastaan poliisin uskottavuuden kannalta ainoa järkevä vaihtoehto on se, että Suojeluspoliisi on rekrytoinut Saveliuksen ja sivusto on nyt honeypot potentiaalisten breivikistien paljastamiseen.

        Teuvo Saveliuksen nimimerkkejä:

        Sancti
        Sanctius
        OmShantiShivaShakti
        Theodorus Sanctius

        Ainakin Suomi24-keskustelupalstojen ylläpidolle ja eräille nimimerkeille (Fennomaani) ylläpitäjän henkilöllisyyden on täytynyt olla selvillä jo pari vuotta. Melko vastuutonta antaa touhun jatkua.


    • Kepu pettää aina

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      382
      899
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      195
      687
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      66
      637
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      35
      614
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    9. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      62
      606
    10. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      567
    Aihe