Karutonta kertomaa nigeriasta. Ja hyysärit aikoo aloittaa imaamiopetuksen suomessa, kansan tahdon vastaisesti, veronmaksajien rahoilla tietystti. Mitähän aiotaan opettaa, shariaa, sunnia, wahabiitti vai shiaa lahkoa. Kai jatko opintojakin ja ehkä tohtorin väitöksiä ? Todella tieteellistä tutkimista
------------
Nigerian pohjoisosissa eilen tehdyt ase- ja pommi-iskut ovat vaatineet jo 150 kuolonuhria.
Iskut tehtiin poliisiasemille, kirkkoihin ja armeijan tukikohtaan. Osa hyökkääjistä oli itsemurhapommittajia.
- Hyökkääjä ajoi maastoauton suoraan päin poliisiasemaa, minkä jälkeen autossa olleet pommit räjähtivät, kuvaili poliisikomentaja Suleimon Lawal yhtä hyökkäyksistä.
Pommeja räjähti Damaturun kaupungissa kolmella poliisiasemalla ja useiden kirkkojen luona. Lisäksi aseistautuneet hyökkääjät kävivät tulitaisteluja turvallisuusjoukkojen kanssa.
Ääri-islamistinen Boko Haram -liike on ottanut vastuun iskuista. Liike uhkaa jatkaa iskujaan maan hallitusta vastaan, kunnes turvallisuusjoukot lopettavat heidän jäsentensä teloittamisen. Liike on tehnyt lukuisia iskuja muslimienemmistöisessä Pohjois-Nigeriassa.
Boko Haramin kohteena ovat olleet erityisesti kristittyjen kirkot. Liike haluaa, että koko Nigeriassa otettaisiin käyttöön ankaran islamistinen sharia-laki.
Nigeria ja imaamiopetus suomessa
3
341
Vastaukset 3
- OmShantiShivaShakti
- Search Engine
OmShantiShivaShakti eli Teuvo Savelius on Suojeluskunta.comin ylläpitäjä.
On ällistyttävää, että Fobba ei vieläkään ole hakenut Teuvo Saveliusta ja sulkenut sivustoa.
Oikeastaan poliisin uskottavuuden kannalta ainoa järkevä vaihtoehto on se, että Suojeluspoliisi on rekrytoinut Saveliuksen ja sivusto on nyt honeypot potentiaalisten breivikistien paljastamiseen.
Teuvo Saveliuksen nimimerkkejä:
Sancti
Sanctius
OmShantiShivaShakti
Theodorus Sanctius
Ainakin Suomi24-keskustelupalstojen ylläpidolle ja eräille nimimerkeille (Fennomaani) ylläpitäjän henkilöllisyyden on täytynyt olla selvillä jo pari vuotta. Melko vastuutonta antaa touhun jatkua.
- Kepu pettää aina
Keskustan varapuheenjohtaja haluaa imaamikoulutusta suomeen !
http://www.keskusta.fi/Suomeksi/Ajankohtaista/Uutiset/Etusivun_uutisia2.iw3?showmodul=149&newsID=52be48c0-798d-40f9-971d-acf969cb28ba
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682063Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.14861Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43692- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48541