Disinfoagentit paljastuvat
10
136
Vastaukset
- Bladimirri Puuttinen
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rHhExeW7zJM
Kaikki on niin sukua keskenään, että oikein hävettää.
Kaikkein pahin ihminen oli perustamassa tätä seuraa.
Hermetic Order of the Golden Dawn (tai yleisemmin pelkkä Golden Dawn tai H.O.G.D., suomeksi Kultaisen aamunkoiton hermetistinen veljeskunta eli Kultainen aamunkoitto) oli 1800-luvun lopussa ja 1900-luvun alussa vaikuttanut okkulttinen järjestö, jolla oli suuri vaikutus 1900-luvun länsimaiseen okkultismiin. Lukuisat wiccassa, thelemassa ja muissa henkisissä oppisuunnissa käytetyt rituaalit ovat peräisin Golden Dawnin traditioista.
Järjestön kolme perustajaa, William Robert Woodman, William Wynn Westcott ja Samuel Liddell MacGregor Mathers olivat vapaamuurareita ja Societas Rosicruciana in Anglian jäseniä. Westcott oli myös teosofisen seuran jäsen. Golden Dawnin jäseniä ovat olleet muun muassa Aleister Crowley, Edith Nesbit, Arthur Edward Waite, William Butler Yeats ja Bram Stoker
Mathers was born on 8 or 11 January 1854 in Hackney, London, England. His father, William M. Mathers, died while he was still a boy. His mother, whose maiden name was Collins, died in 1885. He attended Bedford Grammar School, subsequently working in Bournemouth, Dorset, as a clerk, before moving to London following the death of his mother.
His wife was Moina Mathers (née Mina Bergson), sister of the philosopher Henri Bergson.
Henri-Louis Bergson (18. lokakuuta 1859 - 4. tammikuuta 1941) oli ranskalainen filosofi, joka oli vaikutusvaltainen ainakin kotimaassaan Ranskassa, vaikka liikkuikin valtavirran suuntausten ulkopuolella. Bergson oli yksi aikansa ”muotifilosofeista”.
Avoin yhteiskunta on ranskalaisen filosofi Henri Bergsonin luoma sekä Karl Popperin popularisoima ja edelleen kehittämä käsite, jonka Popper esitteli vuonna 1945 julkaistussa kirjassaan Avoin yhteiskunta ja sen viholliset. Ideaalisena yhteiskuntana nähtiin äärimmäisen läpinäkyvä demokratia, joka on avoin muutoksille ja perustuu ihmisoikeuksille sekä panarkismille.
Avoimen yhteiskunnan vastakohtia ovat totalitarismi ja autoritarismi. Nämä eroavat toisistaan seuraavissa suhteissa
George Soros, alkujaan Schwartz György, (s. 12. elokuuta 1930 Budapestissa) on New Yorkissa asuva unkarilaissyntyinen yhdysvaltalainen valuuttakeinottelija, suursijoittaja, hyväntekeväisyyden harrastaja ja poliittinen aktivisti.
Lontoosta tuli nuoren Georgen koulukaupunki ja hän ystävystyi filosofi Karl Popperin kanssa ja on sittemmin nimennyt tämän avoimen yhteiskunnan puolustajan aatteelliseksi esikuvakseen.
Se, että onko USA:n politiikka kytköksissä vapaamuurareihin, on kautta rantain selvää, mutta sukua he eivät ole kaikki mkeskenään. Windsorit ovat vaihtanee nimen, mutta ei egyptiläisestä.
Windsor-suku on Saksi-Coburg-Gotha-suvun (von Sachsen-Coburg und Gotha) haara ja Yhdistyneen kuningaskunnan tämänhetkinen hallitsijasuku. Ensimmäisen maailmansodan ja silloisen saksalaisvastaisuuden myötä kuningasperhe muutti alkuperäisen saksalaistyylisen nimensä nykyiseen, joka tulee kuningasperheen omistamasta Windsorin linnasta. Saksalaisperäinen nimi oli tullut suvulle kuningatar Viktorian avioliiton kautta. Hän oli naimisissa prinssi Albertin kanssa, joka oli Saksi-Coburg-Gothan herttuan poika. Albertin sukunimi oli kuitenkin Wettin ja juuri tuo nimi myöhemmin vaihdettiin Windsoriksi. Nimi muutettiin Yrjö V:n aikana, joten hänet voidaan lukea kuuluvaksi kumpaankin hallitsijasukuun.
Windsor-sukuiset hallitsijat
Yrjö V (1910–1936)
Edvard VIII (1936)
Yrjö VI (1936–1952)
Elisabet II (1952–)
Tässä sitten tämä huijari, joka syöttää tuota potaskaa maailmalle.
David Vaughan Icke (s. 29. huhtikuuta 1952 Leicesterissä, Englannissa) on brittiläinen kirjailija, joka on vuodesta 1990 lähtien omistautunut selvittämään "kuka ja mikä todella kontrolloi maailmaa".
David Icken teorioita on muun muassa, että maailmaa hallitsee salainen ryhmä nimeltään "Globaali eliitti" eli "Illuminati".
Vuonna 1999 Icke julkaisi kirjan nimeltä "The Biggest Secret" (Suurin salaisuus), jossa hän paljastaa yksityiskohtaisesti teorian, jonka mukaan maailmaa on hallinnut samaa sukujuurta olevat henkilöt vuosituhansien ajan. Näihin sukuihin kuuluvat muun muassa Windsorit, Bushit, Rockefellerit ja Rothschildit.
Tämän eliitin lopullisena päämääränä on Icken mukaan uusi maailmanjärjestys (New World Order), . Icke on myös tutkinut paljon salaliittoteorioita liittyen Prinsessa Dianan kuolemaan, kaksoistornien tuhoon sekä Kennedyn murhaan. Näidenkin taustalla ovat Icken mukaan samat "Globaalin eliitin" edustajat.
Kirjassaan "Tales From The Time Loop" sekä muissa teoksissaan Icke käsittelee myös eri uskontojen roolia osana ihmisten manipuloimista, jotta tämä "Globaali eliitti" voisi edetä päämääräänsä kohti.- jakinboas11
Icke on tasan varmaan myös itse vapaamuurari. Hänen levittämällä informaatiolla jotka ovat ns, salaiittoteoriota hallitaan mieliä.
Er salaliittoteorioilla on tietenkin eri tarkoitus riippuen aiheesta, Ice on näitä mielenhallinta salaliittoteoreetikkoja ja hänellä on paikka maailmassa koska kaikki ei enää usko ilmestyskirjan petoon.
Turha luulla että suurimmet ja tunnetummat salaliittoteorit ovat vain joidenkin hörhöjen keksimiä, esim WTC salaliittoteorian reaalitapahtumat tehtiin salaliitoksi jotta muslimit eivät saisi suurta sankariaan ja kirstityt todellista vihollistaan ja totta näkymätön vihollinen toimii yhtä hyvin kuin näkymötön jumala:)
Kuuhuijaus on aina ollut tarkoitus salata, siksi tunnetummat Kuusalaliittoteoriat ovat naurattavan lapsellisia jotka voidaan kumota helposti. yksikään tunettu Kuusalaiittoteoria ei kerro että tärkeimmät Kuutodisteet kuvattiin Islannin tulivuorien tuhkaamilla ja laavaheitteiden reijittämillä tuntureilla koska se on yksikertainen totuus. - siltä vaikuttaa
jakinboas11 kirjoitti:
Icke on tasan varmaan myös itse vapaamuurari. Hänen levittämällä informaatiolla jotka ovat ns, salaiittoteoriota hallitaan mieliä.
Er salaliittoteorioilla on tietenkin eri tarkoitus riippuen aiheesta, Ice on näitä mielenhallinta salaliittoteoreetikkoja ja hänellä on paikka maailmassa koska kaikki ei enää usko ilmestyskirjan petoon.
Turha luulla että suurimmet ja tunnetummat salaliittoteorit ovat vain joidenkin hörhöjen keksimiä, esim WTC salaliittoteorian reaalitapahtumat tehtiin salaliitoksi jotta muslimit eivät saisi suurta sankariaan ja kirstityt todellista vihollistaan ja totta näkymätön vihollinen toimii yhtä hyvin kuin näkymötön jumala:)
Kuuhuijaus on aina ollut tarkoitus salata, siksi tunnetummat Kuusalaliittoteoriat ovat naurattavan lapsellisia jotka voidaan kumota helposti. yksikään tunettu Kuusalaiittoteoria ei kerro että tärkeimmät Kuutodisteet kuvattiin Islannin tulivuorien tuhkaamilla ja laavaheitteiden reijittämillä tuntureilla koska se on yksikertainen totuus.Eihän tuollaista juttua olisi saanut näin pitkään puhua, mikäli ei taustajoukot olisi kunnossa.
Miltä tämä kädenpuristus vaikuttaa?
http://www.youtube.com/watch?v=3DBvXHfkq9s
Silti se mitä Icke puhuu on suurimmaksi osaksi totta, mutta mikä siitä on sitä myrkyllistä tietoa niin...
- jakinboas11
Silti se mitä Icke puhuu on suurimmaksi osaksi totta, mutta mikä siitä on sitä myrkyllistä tietoa niin...
- todella lyhyesti
Totta on se että tämä todellisuus on illuusiota.
- jakinboas11
todella lyhyesti kirjoitti:
Totta on se että tämä todellisuus on illuusiota.
Ja siksi ihmisiä on vielä helpompaa sumuttaa, mutta oikeastaan kaikk illuusiot on vain informaation puutetta, sekin jos ei ymärrä mikä on illuusio.
- selitätkö minulle
jakinboas11 kirjoitti:
Ja siksi ihmisiä on vielä helpompaa sumuttaa, mutta oikeastaan kaikk illuusiot on vain informaation puutetta, sekin jos ei ymärrä mikä on illuusio.
Mitä ovat uni ja tietoisuus?
- DeadBoi
Jakinboas olet surkea kirjoittamaan, tee palvelus ja lue ensin tekstisi ennen postausta kiitos.
- -Q-
Kuka jää jäljelle? Se ei ole hovimestari eikä se mustapartainen mies jollain rautatieasemalla vaan David Icke! Eli tyyppi,joka suoltaa skeidaa maailmalle minkä ennättää.Ja eräät sitten uskovat,tai ovat uskovinaan,mokomaa skeidaa.
- V. Puustin
Kerrotaanko missään ruokaan lisättävistä, pelätyistä ihmistä kontrolloivista ja vakoilevista mikrosiruista, jotka mahaan päästyään vaeltavat umpisuoleen ja pysyvät siellä koko loppuelämän ellei tule umpisuolentulehdusta?
Tällöin joutuu umpisuolileikkaukseen. Lääkäri poistaa vaivihkaa umpisuolen siruineen, ja kun potilas on nukutuksessa, siruttaminen johonkin muuhun elimeen on lapsenleikkiä!
Näin kaikki tulevat ennemmin tai myöhemmin vaivihkaa ja väistämättä sirutetuiksi.
Ette voi välttää kohtaloanne!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321