Suomelle Oma Valuutta Jonka Korkotulot

Käytetään Kansan Tarpeisiin!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pohjois-Dakotassa on hallituksen oma pankki joka luotottaa yhteiskunnan eri sektorit.

Korkotulot käytetään ihan oikeasti yhteiseen hyvään, eikä ne karkaa parin ökysuvun maailmanraiskausbileisiin.

Miksemme muka ottaisi mallia?!

Äänestä
  • Suomessa on mahdollista saada korotonta lainaa: http://www.jakfinland.fi/mediawiki/phase3/index.php/Etusivu

    Tuo on todella hyvä juttu varsinkin niille jotka eivät fanita sitä että korkomaksumme menevät lähi-idän ihmisten elinolojen totaaliseen tuhoamiseen, kuten Libyassa on tapahtunut.

    Äänestä

  • Korolle EI! kirjoitti:

    Suomessa on mahdollista saada korotonta lainaa: http://www.jakfinland.fi/mediawiki/phase3/index.php/Etusivu

    Tuo on todella hyvä juttu varsinkin niille jotka eivät fanita sitä että korkomaksumme menevät lähi-idän ihmisten elinolojen totaaliseen tuhoamiseen, kuten Libyassa on tapahtunut.

    www.http://hopea.fi/ Tuo tavara on immuuni bankstereiden tempuille. Ja nyt sitä voi säilyttää ilmaiseksi jos ei ole omaa jemmaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lyhyt Virsi Kaunis kirjoitti:

Käytetään Kansan Tarpeisiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu