Hullut vihreät

Meinaako Vihreät tuhota suomesta metsästyskulttuurin ? Kokoomus sallimassa tämän Vihreiden kaksinaismoralistesen sooloilun.

Pitää muistaa ketä äänestää seuraavissa vaaleissa. Vihreät suomelle ja suomen taloudelle MYRKKYÄ !
771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

metsästys pitää lopettaa kun se on julmaa ja siinä tapetaan eläimiä. jos haluaa lihaa syödä, sitä saa kyllä prismasta pakattuna.
toki metsästyksen lopettaminen aiheuttaa hirvikannan lisääntymisen ja sitä kautta ongelmia tieliikenteelle. ei kun ai niin, mehän halutaan kieltää liikennekin.

Äänestä
  • Koskahan ihmisten tappaminen, kiduttaminen ja hyväksikäyttö kielletään? Jos vihreät saisivat määrätä niin tuskin koskaan. Tunnetteko Pertti Linkolan "filosofiaa"?

    Äänestä

  • Kädet poikki kirjoitti:

    Koskahan ihmisten tappaminen, kiduttaminen ja hyväksikäyttö kielletään? Jos vihreät saisivat määrätä niin tuskin koskaan. Tunnetteko Pertti Linkolan "filosofiaa"?

    Pertti Linkola on herättänyt paljon inhoa vaihtoehtoisessa mediassa ja oli jopa päivän ykkösstory 3 miljoonan kuuntelijan Alex Jones Showssa.

    http://www.infowars.com/global-warming-alarmist-calls-for-eco-gulags-to-re-educate-climate-deniers/

    Jones tiedottaa että Linkolan mielestä kaikki jotka eivät usko ilmastonlämpemiseen pitäisi lähettää keskitysleirille. Hänen mielestä maailma on ylipopuloitu ja jos hänellä olisi nappi mistä painaisi joka tappaisia miljoonia niin ei epäilisi hetkeäkään! Hitler, Stalin ja Mao eivät näemmä ollet hyviä, koska eivät saaneet tapettua tarpeeksi ihmisiä.

    Äänestä

kokoomuksen puisto-, ja friikkiosastolla taas pössytellään jotaki?

Äänestä

Hanna hki (vihreä) kerroppa miten nuo prisman eläinlihat on saatu sonnista irti ilman tappamista ?

Ei metsästämisessä ole mitään julmaa. Miten hirvimiehen tarkasti tähdätty laukaus on julmempi kuin susilauman repiminen. Katsoppa Hanna kalliomaalauksia mikä on meidän tärkein riistaeläin ollut tuhansia vuosia.

Minua vaan vituttaa niin suunnattomasti Vihreiden touhu lätkimässä ydinvoimalan lupapapereihin leimoja ja toisaalla taas tukitte olkiluodon tietä etteivät ihmiset pääse töihin. Kuvittelette että eläimet ovat ihmisiä jotka ovat puketuneet karhupukuihin ja susipukuihin.

Metsissä ei ole vanhainkoteja ja riistaeläimet päätyvät aina ennenpitkää ravinnoksi joten miksi ei ihmisen ravinnoksi?

Äänestä
  • Vihreät ovat todellisuudesta irtautunutta huuhaasakkia. Ihmiset olisi kai heidän mielestään kokonaan eliminoitava tältäkin planeetalta, mutta lopulta jäljelle jäisi kuitenkin se 0.01% "eliitti". Ja Äiti Maa kiittää!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surulinen tapaus kirjoitti:

Meinaako Vihreät tuhota suomesta metsästyskulttuurin ? Kokoomus sallimassa tämän Vihreiden kaksinaismoralistesen sooloilun.

Pitää muistaa ketä äänestää seuraavissa vaaleissa. Vihreät suomelle ja suomen taloudelle MYRKKYÄ !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu