Mutta miksi kunnantaloolta ei ole vähennetty yhtäkään virkaa.Vai onko virrat kenties saatu ns.. lahjavirkoja joissa saa olla eläkeikään saakka.. Lapsista,sairaista ja eläkeläisistä saa kyllä säästää mutta yhtään kynänpyöritteliää ei vähennetä..
Puolet heti irtisanottava sieltä tulee säästöjä...Ja lopuille tulosta tai kassankautta ulos..
Puolet heti irtisanottava sieltä tulee säästöjä...Ja lopuille tulosta tai kassankautta ulos..
Vastaukset 5
Vanhimmat
Totta töriset nimerkki työtön ja varaton. Katotaan vaikka LLKY:tä. Koko ajan perustetaan uusia virkoja mutta ei suinkaan suorittavalle puolelle vaan paperinpyörittelijöitä erilaisiin päällikön virkoihin pyörimään Johtajien johtajan pillin mukaan. Hyi helvetti!
Entäs kulttuurisihteeri? Vuoden palkka kuukauden työpanoksesta.
Kaupungin päättäjien kannattais syventyä miten Kurikka, Karvia, isojoki, Karijoki
ja Teuva hoitavat asiansa ja ottaa niistä mallia. Niitä ei konkurssi uhkaa.
siwistysbuolelle suunnitellaan uusia johtopampun paikkoja ja kouluja lakkautetaan. jeees hyvä toverisysteemi
Hyvinhän meillä menee. Oli varaa dumpata Atrialle melkein sata rivitaloasuntoa. Ja kaupunginjohtaja siunasi tämänkin sekoilun.
Lumiukko tulkoo kaapista ulos... Pirun tunari... Olisko aika vaihtaa osaava johtaja tähänkin kuntaan..