Ylistyspastori kadonnut?

Mihin on mahtanut Hattulasta hävitä ylistyspastori Heikki Uusikylä?
151707
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ehkä on vaikeaa ehtiä kahteen paikkaan samalla hetkellä.

Heikki on vaikuttanut samaan aikaan Nokia missiossa ja helluntaiseurakunnan pastorina, kuten edesmennyt Mika Taljakin.

Äänestä
  • Niin muttakun hänen nimensä on poistunut Hattulan pastorilistalta?

    Äänestä

Ei kannata juosta ihmisten perässä,vain Jeesus on kaikki.

Äänestä

Parasta on juurtua suoraan viinipuun runkoon, Kristukseen. Jos kiinnittyy ja juurtuu oksaan, tämän oksan pettäessä tipahtavat kaikki siihen juurtuneet pienemmät oksat. Älköön kukaan ekivaariin kiintykö, vaan Kristukseen!

Äänestä
  • Ekivaari .Pelkkää uskovais fraasia?

    Äänestä

  • * Mitä, ethän sinä edes usko Kristukseen, ei Joosefin poika voi olla Kristus Korkeimman Poika? Tuntuu niin kliseeltä, kun sinä, joka halveksit Mestaria sydämesi pohjasta, alentaen Hänet syntisen ihmisen tasolle, Jumalan Poika on sinulle syntynyt "mielenneitsyestä" ja sitten fraasailet joutavia, ihan kuin uskoist Jumalan Poikaan, kirjoitatkin Hänen, maailmankaikkeuden Majesteetin nimen halveksivasti pienellä alkukirjaomella. Olisit edes rehellinen harhoissasi, etkä esitä uskovilta oppimiasi fraaseja. Kuka nyt sinuun kiintyisi, ainakaan uskosi vuoksi, vaimosikin sait silloin kun vielä et ollut harhautunut! Ihmisenä varmaan oot ihan jees, mutta jt. opissasi johdat ihmisiä harhaan, ja se on paha !

    Äänestä

  • old_profile_42272 kirjoitti:

    * Mitä, ethän sinä edes usko Kristukseen, ei Joosefin poika voi olla Kristus Korkeimman Poika? Tuntuu niin kliseeltä, kun sinä, joka halveksit Mestaria sydämesi pohjasta, alentaen Hänet syntisen ihmisen tasolle, Jumalan Poika on sinulle syntynyt "mielenneitsyestä" ja sitten fraasailet joutavia, ihan kuin uskoist Jumalan Poikaan, kirjoitatkin Hänen, maailmankaikkeuden Majesteetin nimen halveksivasti pienellä alkukirjaomella. Olisit edes rehellinen harhoissasi, etkä esitä uskovilta oppimiasi fraaseja. Kuka nyt sinuun kiintyisi, ainakaan uskosi vuoksi, vaimosikin sait silloin kun vielä et ollut harhautunut! Ihmisenä varmaan oot ihan jees, mutta jt. opissasi johdat ihmisiä harhaan, ja se on paha !

    Näinkö tuo russelin haiseva pi,ru ekivaari pilkkaa Jeesusta jolla on valta taivaassa ja maan päällä että Jeesus on vain Joosefin poika eikä olekaan Jumalan poika.
    Sitten kiusallaan ja saatanallisessa vihassaan Kristusta kohtaan kirjoittaa Jeesuksen nimenkin pienellä alkukirjaimella.
    Ekivaari ei usko helvettiin vaikka siellä on oleva raamatun mukaan hänen ja muiden jt:n taivas
    Russelilaisuus kuuluu samaan kategoriaan kuin satanismi tai muhamettilaisuus joten ekivaarin tulisi suuntaa kampurajalkansa niiden leiriin.
    Lauantaisin ilmestyy usein kaksi kiertelevää pasa,kaläjää joita russelilaisiksi kutsutaan.Meille ne saa.tanan omat ne kirotut eivät naamaansa tuo ja sivumennen sanoen,heidän kanssaan on kielletty puhumasta.

    Äänestä

juumutta oksassahan ne roikkuu kaikki heikot ja tarisevat haavanlehdetkin-- emme kai ole muuta,kun heikkoja lehtia.. oksiksi tuskin kelpaamme?
vai kui?
vanhana alamme tutisemaankin...ainakin jotkut meista ja sitten kun syksy tulee kohdallemme ,niin tipahdamme Isan odottavaan syliin..
mutta vain jos olemme uskossa Vapahtajaan.

Äänestä
  • Et sinä ole lehti, vaan oksa.
    Jos viheriöit, se osoittaa, että sinä olet rungossa kiinni.
    Elämä virtaa sinun lävitsesi.
    Ja tarkoitus on, ettet pelkästään viheriöi, vaan kannat myös hedelmää.

    Äänestä

Aito ja teeskentelemätön ylistys on kadonnut seurakunnista jo paljon ennen häntä.

Äänestä

------kadonnutko,

jos se on tullut järkiinsä

ja lopettanut sen monituntisen ylistyshoilotuksen
joka ei ole mistään kotoisin, vaan on
tavallista pumppaamista, että päästäis johonkin
toiseen tilaan, kuin nirvanaan tai transsiin
ja sitten luullaan että tämä on nyt sitten sitä
oikiaa henkeä;
huh huh, kaukana ainakin Jumalan Hengestä,

Äänestä

Näkyy olevan Nokia Missionin listoilla puhujana, että tuskin nyt mihinkään on kadonnut.

Äänestä

Ei pastoreita pidä fanittaa.

Äänestä

IRR TV järjestössä on töissä.

Kummallista hyppimistä eri tehtävistä toisiin tehtäviin.

Äänestä

On aika heitellä kiviä ja aika kerätä ne.
Kiitos Herralle, hän ELÄÄ Kristuksessa ja virvoittaa väkevästi lähimmäisiään. :)
Siunatkaa, älkääkä kirotko. Eikä kristityt saa toivoa lähimmäiselleen helvettiä vaan taivasta. Se olisi anteeksipyynnön paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fanitar kirjoitti:

Mihin on mahtanut Hattulasta hävitä ylistyspastori Heikki Uusikylä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu