Valetyöttömiä paljastunut

Valetyöttömyys on paha ongelma maassamme. Harhaiset jättiläisvauvat väittävät että vapaita työpaikkoja ei ole. Kysehän on ainoastaan henkilöiden pohjattomasta laiskuudesta ja tekosyystä siipeillä naapurien rahoilla.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

työpaikkoja on, työntekijöitä on. ainoa joka puuttuu, on palkanmaksajat.

Äänestä

Palkkaa ei voi maksaa, kun valtio vie yrityksiltä kaikki rahat.

Äänestä

Työstä maksettu palkka uupuu.Työstä pitää maksaa myös kunnon palkkaa, että sillä tulee myös toimeen.

Äänestä

Siinäpä se pointti onkin, kun rahamme ja taitaapa olle jopa jälkeläistemmekin rahat pelimiesten (ja naisten) taskuissa tätänykyä?

Minä olen tässä odotellut, et milloinkahan kokkareet alkavat hakea syytesuojia itselleen? Vai muuttavatko perustuslakiamme vähän heille enemmän sopivaksi?

Katsokaapas tarkemmin missä asemissa heitä onkaan päättämässä asioistamme....

Poliisi, supo, pääministeri, kohta pressa, ja kaikkea siltä väliltä..

Ovat myös kovin aktiivisia maahanmuuton touhuajia, koska siinä tienaa fyffeä. Meidän rahojamme siis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valeministeri kirjoitti:

Valetyöttömyys on paha ongelma maassamme. Harhaiset jättiläisvauvat väittävät että vapaita työpaikkoja ei ole. Kysehän on ainoastaan henkilöiden pohjattomasta laiskuudesta ja tekosyystä siipeillä naapurien rahoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu