Eikä Jeesuksen lupaukset kuulu islamisteille eli muhamettilaisille! Jeesuksen opetukset käsittävät kyllä kaikki ihmiset! Voi lukea Uudesta Testamentista!
Islam ei ole Kristinuskoa!
ttkk
759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jeesus on Juutalaisten Kuningas ja siihen Jaloon Öljypuuhun on meidätkin pakanakansoista liitytty vastoin luontoamme, ollaan nöyriä ja hiljaisia ja kannetaan sopiva ies ja odotettaan ja rakastetaan Herraa Jeesusta. Oppinsa on pyhä ja hyvä ja totuudellinen ja armollinen ja vanhurskas, samoin lupauksensa varmat ja jokaiselle anovalle annetaan, amen. Hallelujah!
"Jeesus on Juutalaisten Kuningas"
missä niin lukee raamatus?
jonka Raamatussa ei ole Uutta Testamenttia? Tietysti tuo asia on hengellinen, sillä Jeesuksen valtakunta ei ole vielä tässä maailmassa ja myös juutalaiset saavat armon ja rukouksen Hengen kun avukseen pyytävät lävistettyä Poikaa, sitä ainosyntyistä Immanuelia, amen.
Jeesus sanoi, että lupaukset pysyvät niille, jotka tottelevast Jeesuksen opetuksia!
opetuksia, ihan kaikkea kehotti apostoliensa opettavan sillä sanoi opettakaa kaikki, mitä olen teille sanonut. Autuaat ne, jotka Jeesusta rakastaa tekemällä opetuksensa mukaan sillä usko ilman tekoja on kuollutta aivan kuten Laodikeaa uhkasi oksentaminen suustaan, jos ei tekisi parannusta ja halajaisi palavaa rakkautta penseyden sijaan. Tehdään parannusta kaikesta siitä, mistä meitä on koko Raamatussa kehotettu ja opetettu, ennenkaikkea haureus maailman rakkautena ja Isän vastaisina irstautena on poispantavaa, sillä Jumalan armo kasvattaa meitä pyhitykseen eikä saastaisuuteen eikä maailmallisuuteen eikä valheellisuuteen.
Herra Jeesus on hyvä ja auttaa jokaista, joka halajaa vanhurskauttaan ja pyhitystä Hengessään.
irti kaikki, mikä ei ole Isästä Jumalasta ja Herrasta Jeesuksesta ja Totuuden Hengestä, sillä niin Jeesus opetti ja myös teki omassa elämässään ja siihen kutsuu myös opetuslapsiaan vaeltamaan totuudessa eikä valheissa.
Islam ei todellakaan ole kristinuskoa.
http://koti.phnet.fi/petripaavola/koraaninjaRaamatunerilaisetopit.html
Tuolta selviää.