Feministi Halonen oli ja on taas perussuomalaisten kimpussa. Eipä hällä ole enää muutakaan tehtävää, kuin mollata perussuomalaisia.Joutaa ämmä painua !
Feministi Halonen taas
vihastunut ääni
6163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei mollannut perussuomalaisia, vaan rasistisia ominaisuuksia itsestään löytäneitä perussuomalaiset rp:n kannattajia.
toki muidenkin puolueiden kannattajien joukossa on rasistisia piirteitä itsestään löytäneitä, mutta perussuomalaiset rp:n kannattajien joukossa rasistisia piirteitä itsestään löytäneitä on enemmän kuin muiden puolueiden kannattajien joukossa.
perussuomalaiset ovat "rasistisia piirteitä itsestään löytävien" magneetti ja muutenkin populistinen oikeistopuolue. lisäksi perussuomalaiset rp on oppositiossa, luultavasti pysyvästi.
"Ihmiset jotka tunnistavat itsessään rasismia, ovat päätyneet äänestämään perussuomalaisia", Halonen sanoo.
Siis rasistit ovat perussuomalaisia, kertoo Halonen aivan riippumatta siitä, miten sinä asiaa haluat tulkita ja väännellä. Haloselle tosin jokainen kehitysavun vastustaja ja monikulttuurionnelan epäilijä on rasisti.
no, rasisti ja rasismi ovat nykyisellään niin epämääräisiä ilmaisuja, että tuota halosen kannaottoa ei voi oikein kääntää mitenkään päin puolueelle esitetyksi moitteeksi.
sitä paitsi halonenkin on huomauttanut, että perussuomalaisten nousun takana on kansan tyytymättömyys, mitä ei pidä väheksyä.
Jaa, tarkoitat että Halosen pitää rasistia aika tavanomaisena ja melkeinpä hyväksyttävänä henkilönä, koska siten kutsuttaessa ei voi aistia mitään moitittavaa asiassa?
ei pidä, vaan tämä viimeisin halosen kommentti, jossa hän luonnehti perussuomalaisia äänestäneitä rasismia itsestään löytäneiksi, on puhdasta sisäpolitiikkaa. lisäksi lausunnon tarkoitus oli kaiketi antaa tukea paavo lipposen presidentinvaalikampanjointiin.
rasismi on kokenut parin vuoden aikana suunnattoman inflaation, sen merkityssisältö on laajentunut yli tarpeen. lisäksi puhutaan "rasismin kanssa flirttailusta" ja "rasistisesta perusvireestä".
AKKA ON TÄYSHULLU SEKOPÄÄ !
LISÄKSI ÄÄRETTÖMÄN VASTENMIELINEN, HYI HELV.....
YX IHANA ASIA; SEN NAAMAA EI TARTTE KATSOA KUIN MUUTAMA PÄIVÄ ENÄÄ, SITTEN SE VAIHDETAAN OIKEAAN PRESIDENTTIIN.
IHANAA LEIJONAT IHANAA !!