AB-DOer Twist -kuntolaite (Tvins ostos-TV)

AB-DOer

14

2836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+9

      Dietillä tulee sixpack ja muut näkyviin ei tarvii mitään ÅboBobo laitteita,mutta kyllä toi varmaan toimii.

      • toimiva

        Ainakin nähdyn perusteella AB-DOer Twistillä pystyy helpohkosti tekemään liikesarjoja jotka vaikuttavat kylkiin, syviin vatsalihaksiin ja ristiselkään suorien vatsalihasten lisäksi. Lisää takuulla ainakin liikkuvuutta, mutta myös voimaa. Uskoisin että hoikentaa vyötäröä ja lisää timmiyttä, sekä vahvistaa keskikorsettia huomattavasti esim. selkäsairauksia vastaan. Yksi tehokkaimmista keskikehon treenilaitteista.


    • ...mies

      Varmaan joo, ideana ihan toimiva.

      Jos lukee mainostekstin -ajatuksella- läpi, niin huomaa seuravan kohdan:

      "kiinteytät kehoasi ja poltat aerobisesti kaloreita samaan aikaan"

      Ensinäkin, tuo laite on aivan liian löysä "oikeiden" vatsalihasten tekemiseen. Eli käytännössä sen vastus on niin pieni, että sitä jaksaa hinkata vaikka maailman tappiin.

      Mutta, kuten mainoksessakin sanotaan, -aerobisesti- , eli sillä ei ole tarkoituskaan tehdä mitään 10-30 toiston sarjoja, vaan hangata sitä laitetta 10-30 minuuttia, tai jopa tunti. Sehän on silloin aerobista. Eri asia sitten, kuka tuota jaksaa hangata puolituntia kerrallaan muutaman kerran viikossa. Ja toinen asia, mikä sen teho on. Tuskin istuviltaan tehty heiluriliike polttaa mitenkään merkittävästi kaloreita verrattuna vaikka reippaaseen kävelylenkkiin.

      Mutta, kuten mainoksessa sanotaan, se kuitenkin polttaa enemmän kaloreita kuin esimerkiksi pelkkä istuminen. Eli se "laihduttaa" ja kiinteyttää, mikäli siis ei syö niitä kaloreita takaisin.

      Jos vatsalihaksia meinaat treenata, niin paska laite. Sopiva laite vanhainkotiin mummoille ja papoille jumppatuokioon.

      • tehoaa se

        Siihen saa vastustankoja. Muutenkin tavallinen ihminen saa jo omaa painoaan käyttäen vatsalihakset liekkeihin, joten oman painon ja AB-DOer Twistin yhteisteho vastustangoilla saa aivan varmasti vatsat hapoille melko pian. Eri asia sitten joidenkin pro-bodarien kanssa, joita esim. täällä ei ole yhtään. Laite "helpottaa" vatsa, kylki ja alaselkäliikkeiden tekemistä, joten siitä on oikeasti apua.


    • jebou9
      • ihan hatusta

        Lisäravinteet ja vitamiinit on aivan turha rahareikä, kunnon ruuasta saa tarvittavat ravintoaineet liudan muita. Vitamiinien ym. tabujen on jopa todettu lyhentävän elinikää. Lisäravinteet ei kasvata pätkääkään lihasta tai tiukenna kroppaa, ruoasta saa kaiken tarvitsemansa. Ruoka treeni lepo, siinä kolme kovaa.


      • Anonyymi
        ihan hatusta kirjoitti:

        Lisäravinteet ja vitamiinit on aivan turha rahareikä, kunnon ruuasta saa tarvittavat ravintoaineet liudan muita. Vitamiinien ym. tabujen on jopa todettu lyhentävän elinikää. Lisäravinteet ei kasvata pätkääkään lihasta tai tiukenna kroppaa, ruoasta saa kaiken tarvitsemansa. Ruoka treeni lepo, siinä kolme kovaa.

        Hyvä kommentti. Lisäisin vielä, että isot lihakset tulee vain dopingilla. Joten lihaksenkasvatukseen ei kannata panostaa liikaa.


    • ennakkosuosikki

      Tämä on hyvä tuote, puoli vuotta sitten ostin ja nyt olen menossa lavalle klassikkibodauskisoissa.

      Olen joka päivä treenannut tällä vehkeellä 15 minuuttia, nyt lihasmassani on valtaisa ja rasvaprosenttini on 3%.

      • sdwddw

        Hah, hah. Se että kysellään toimiiko laite vatsan alueen treenauksessa hyvin, ei tarkoita sitä että pelkästään sillä kuvitellaan saatavan bodaajan keho. Täällä tuskin on muutenkaan oikeasti bodaajia, jotka olisivat edes amatöörikisakunnossa.
        AB-DOer Twistin vastustangoilla saa jo kohtuu hyvän vastuksen, ja onko kylki-alaselkä-vatsalihaksia edes tarkoitus tehdä lyhyitä sarjoja, 20-30 toiston sarjat tuntuu tehoavan hyvin.


      • ei toimi ei
        sdwddw kirjoitti:

        Hah, hah. Se että kysellään toimiiko laite vatsan alueen treenauksessa hyvin, ei tarkoita sitä että pelkästään sillä kuvitellaan saatavan bodaajan keho. Täällä tuskin on muutenkaan oikeasti bodaajia, jotka olisivat edes amatöörikisakunnossa.
        AB-DOer Twistin vastustangoilla saa jo kohtuu hyvän vastuksen, ja onko kylki-alaselkä-vatsalihaksia edes tarkoitus tehdä lyhyitä sarjoja, 20-30 toiston sarjat tuntuu tehoavan hyvin.

        Ja paskat...


      • IsoJaTiukka
        ei toimi ei kirjoitti:

        Ja paskat...

        Takuulla toimii oikein tehtynä keskikehon lihaksiin. Itsellä vatsa/kyljet/alaselkä erittäin timmissä ja lihaksikkaassa kunnossa vaikka olen aina treenannut vain omaa painoa hyödyntäen. AB-DOer Twistillä saa vielä hieman vastusta lisättyä noilla vastustangoilla. Vain kädettömät ei kehity ilman levypainoja.


    • Heitä toi paska nurk
    • Anonyymi

      iha vitun jepa, sikspäkki on ku kiveä ja vain viikko käyttöä takana kaloreita palanut jo tuhansia!!!

      • Anonyymi

        Huono vitsi.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      88
      5023
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      177
      4378
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      166
      4284
    4. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      89
      3485
    5. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      16
      3224
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      14
      2932
    7. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      36
      2929
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      2
      2786
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      54
      2658
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      29
      1854
    Aihe