E-pillereiden aloitus

Voiko aloittaa kolmantena vuotopäivänä? Ohjeissa luki että voi myös 2.-5. vuotopäivänä, mutta kun netistä koitin etsiä niin missään ei lue että vois muina kuin sinä ekana päivänä. En jaksais oottaa kuukautta että voin aloittaa ne ku tänään on menossa kierron 3. päivä.
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko sinusta luotettavampi tietolähde sitten netti sen lääkkeen mukana tulevan ohjeen sijaan?

Äänestä

Usko sitä pakkauksen ohjetta.
Jos aloittaa tuohon aikaan, niin siellä saattaa olla ohje lisäehkäisyn käytöstä viikon ajan. Lue huolellisesti.

Äänestä

Voiko minipillereitä aloittaa muina kuin 1- 5 vuotopäivinä ? Heikkeneekö ehkäisyteho vai onko tehoa ollenkaan ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdvsfgbh kirjoitti:

Voiko aloittaa kolmantena vuotopäivänä? Ohjeissa luki että voi myös 2.-5. vuotopäivänä, mutta kun netistä koitin etsiä niin missään ei lue että vois muina kuin sinä ekana päivänä. En jaksais oottaa kuukautta että voin aloittaa ne ku tänään on menossa kierron 3. päivä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu