Pennut olivat ilmeisesti erään kansainvälisen skolen ala-aste heppuja. Puhuivat surkeeta enkkua ja osasivat suomeakin. Meteli oli saadanallinen, kun ravasivat takaosastossa penkiltä toiselle syöden terveys sipsejä. Bussikuski piti kuulokkeita ja oli näin onnensa kukkuloilla. Niin pihalla oli kuski, että EI SANNUT ovia avattua poistuville vaikka pennut huuvivat ja poisjäävät myös. Ei kait ole ees sallittua kuunnella korvaluureilla pussia ajellessa. Mutta pennut osasivat kyllä kiroilla kansainvälisesti.
Mahtaa siellä koulussa olla meno todella VILLIÄ kirmaamista vailla mitään päämäärää saati oppimista. Samasen koulun pentuja näkee myös kadulla heilumassa ja ovat vaaraksi muille, kun juoksevat kadulle täysin päättöminä.
Mahtaa siellä koulussa olla meno todella VILLIÄ kirmaamista vailla mitään päämäärää saati oppimista. Samasen koulun pentuja näkee myös kadulla heilumassa ja ovat vaaraksi muille, kun juoksevat kadulle täysin päättöminä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lapset juoksee ja on villejä? No huh-huh, kylläpä on maailman kirjat sekaisin!
AHDH onlis lievä ilmiö sille toiminnalle. Pennut lensivät, kun kuski jarraili, mut niille ei käynnyt mitään ja eivät siis oppineet mitään. Terve lapsi leikkii fiksummissa paikoissa kun liikkuva bussi. Jos olis omia lapsia, olisin jo tuossa iessä kertonut, et leikkii siis ihan pihalla.
KYLLÄPÄ ALOITTAJA ON JUNTTI!!!!!!!!
Juntti voin hyvin olla, mut annatko mahdollisesti omien lapsiesi tehdä mitätahansa ja missä tahansa?? On jumalattoman vaarallista toimintaa bussi leikki ja jos sitä ei vanhemmat opeta ja kävisi vaikka ONNETTOMUUS jossa jokin lapsi löis päänsä ja muuttuisi "kasviksi" se ei olis kuskin syy!!
Nyky vanhemmat ei välitä mistään mitään ja se lienee tää trendi nykysin. Oho, pallo pyöri kadulla ja ville 5 vee juoksi ja jäi alle. Aivan tarpeeton tapaturma, joka johtuu juuri huonosta kasvatuksesta. Monelta vanhemmalta pitäs ottaa lapset POIS, kun eivät jaksa vahtia mitä tekevät. Äiti saattaa bussissa sanoa "älä koske ikkunaan, se on likainen" ja samalla lapsi tunkee maastalöytämää karkkia nenäänsä. Parhaat vanhemmat vetää vielä kaljaa ja muka näkee ja huomaa vaarat.
Nuo bussin lapsukaiset olivat ilman valvojaa ja tyhmyys tiivisty siinä porukassa.
Dösiin vartijat! eipähä tarvii enää yöbussikuskien pelätä narkkeja,mamuja tai muita öykkäreitä..