Ilkan isänpäivä

Oli isänpäivänumero kyllä kaikkien aikojen pohjanoteeraus Ilkka lehdeltä. Ei viitsi laittaa roskikseenkaan koska sekin on liian kunniallinen paikka moiselle jätteelle. Täytyy lähettää takaisin "sylttytehtaalle".
10122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mielestäni Ilkka parantaa laatuaan ja varsinkin sunnuntaisin on tämä lukuliite tosi laatuisaa luettavaa. Juttujen aiheet ovat monipuolisia ja ne on tehty asiantuntevasti, ei sinne päin huitaisten kuin lehdissä aina silloin tällöin näkee. Isänpäivänä kyseinen lukemisto-osasto on minulla yhä tallessa, siis lueskelen sitä edelleen.
Olisiko "paavolta ääni pois" halunnut, että lehdessä olisi ollut vielä enemmän eläkeläisten kolumneja, kuvauksia viime sotien taisteluista, aseenkäyttöä ja hirvenkaatoa.

Äänestä

Ilkka on parantunut huikeasti, se on nykyisin tosi hyvä lehti. Uutiset on asiallisia ja läheltä ihmisten arkea. Tosi hyvä lehti, kaukana takavuosien kepuhapatuksesta.

Äänestä

mikä siinä niin kamalaa oli? Luin kyllä monta juttua siitä liitteestä mutta en huomannut mitään erikoista?

Äänestä

Ilkan numerot ovat muulloinkin kuin sunnuntaisin oikein hyviä. Lehti on informatiivinen ja selkeä eikä enää ollenkaan sellainen joutavuukisen löpisijä, kun toimittajat kirjoittelivat omia tuntemuksiaan ikään kuin yleisinä totuuksina.

Äänestä

Siltikin, aivan liian paljon urheilua ko. lehdessä. Saisivat julkaista erillisen Sportti-Ilkan kaikille pesäpallon ja painin ystäville.

Äänestä
  • missä siellä pesäpalloa ja painia on? ei ole ollut pitkään aikaan ainakaan mulle tulleissa lehdissä
    sen sijaan siellä on paljon muuta, lue lehtesi niin sinäkin huomaat

    Äänestä

Tanssitähtihän se siellä isien isä näytti olevan? Lukekaa tosiaan lehtenne

Äänestä

Joo, ei oo kepuhapatusta enää. Nyt on kaikki muut puolueet isoina juttuina ja vielä isompina kuvina lehdessä. Pyhänaikana oli kokoomuslaisia, ja eileenkö se oli, kun oli puolen sivun kuva Urpilaisesta. Kyllä nyt saa ne ikuiset kepu-Ilkka marisijat hykerrellä - ei oo enää keskustaa lehdessä.

Äänestä

Kyllä isänpäiväjuttu kansanedustaja Janista oli aivan ihana. Hienoa, että nykyinen päätoimittaja ymmärtää meitä vähemmistöjäkin. Kaikkien tulisi ajatella yhtä avoimesti ja hyväksyä erilaisuus ja myös sallia vihreä ajattelu. Vain vihreät arvot takaavat meidän jälkipolvillekin puhtaan luonnon.Kiitos

Äänestä

Ilkka oli Aaretin aikana mukavan oikeistohenkinen, 70-luvulla.
Prof.,tri. Kari Hokkasella oli akateeminen ote, onhan hän maamme johtvia historioitsijoita.

Nykylinjaa en tunne ,kun lopetin tilauksen rahan säästämiseksi = n. 250 €/v.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paavolta ääni pois kirjoitti:

Oli isänpäivänumero kyllä kaikkien aikojen pohjanoteeraus Ilkka lehdeltä. Ei viitsi laittaa roskikseenkaan koska sekin on liian kunniallinen paikka moiselle jätteelle. Täytyy lähettää takaisin "sylttytehtaalle".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu