Presidenttigalluppien johdossa on edelleen Väyrynen: http://www.uusisuomi.fi/kysely/suosikkisi-suomen-seuraavaksi-presidentiksi
Gallupeja johtaa Väyrynen
7
66
Vastaukset
- Tosi on
Käykääpä nappaamassa äänestyksessä pisteet Paavo Väyryselle.
Tuosta aloittajan linkistä pääsee sinne.- Viime vaaligallup
Viime presidentinvaaleissa Soini johti ylivoimaisesti galluppia, mutta Halonen äänestettiin presidentiksi. (Onneksi on ns. kahden kauden sääntö.)
- taloustutkimus +++++
Nettigalluppit tiedetään. Ei ne näytä edes sinne päinkään, mikä on tosi.
Netissä saa klikata yksi vaikka satoja kertoja päivässä... joten miten sellaseen kukaan luottais?
En ole koskaan käynyt klikkaamassa netin galluppeja. Enkä käy.
- !!!
Suosikkisi Suomen seuraavaksi presidentiksi?
6% (743 ääntä) Paavo Lipponen
28% (3692 ääntä) Sauli Niinistö
17% (2208 ääntä) Timo Soini
42% (5629 ääntä) Paavo Väyrynen
8% (1012 ääntä) Eva Biaudet tai Pekka (homo)Haavisto tai joku muuOnko tällaisista luvuista pääteltävissä, että "virallisten" tutkijoiden galluplukuja on vääristelty? Vai päinvastoin? Ovatko Väyrysen kannattajat innolla mukana? Nukkuvatko Niinistön tulijat?
- kuulun joukkoon
jjeeves kirjoitti:
Onko tällaisista luvuista pääteltävissä, että "virallisten" tutkijoiden galluplukuja on vääristelty? Vai päinvastoin? Ovatko Väyrysen kannattajat innolla mukana? Nukkuvatko Niinistön tulijat?
Mitähän kertoo se, että myös osa entisistä vankoista kokoomuksen ja Niinistön kannattajista ovat kuitenkin päätyneet äänestämään Väyrystä.
- Väyry paras
kuulun joukkoon kirjoitti:
Mitähän kertoo se, että myös osa entisistä vankoista kokoomuksen ja Niinistön kannattajista ovat kuitenkin päätyneet äänestämään Väyrystä.
Mun mielestäni se kertoo siitä, että ihmiset ehkä ovat alkaneet ajatella omatoimisesti, eivätkä ole enää kaikessa niin puoluesidonnaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi184579Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä314328Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2533896Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos642379Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt441818Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu131729Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771694Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont21619- 1051417
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva111371