JFK:n ampui Osvald aivan yksin.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011111914784472_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011111914784472_ul.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Yleisö näki neljä miestä juoksevan karkuun heti kun laukaukset oli ammuttu. Tämä jo itsessään tuo salaliiton pöydälle. Iltalehti julkaisee mitä haluaa...
Many spectators standing on the grassy knoll at the time of the slaying reported hearing at least one rifle shot fired from nearby. They also reported seeing as many as four men hurrying away from the back of the knoll as soon as the shots were fired. The Warren investigators quizzed several of these witnesses but came to no conclusion.
Varmaan siellä on juossut muutama muukin, kun kiväärillä paukutellaan?
Muistatkos juttua "Maailmojen sota" kuunnelmasta? Väki vauhkoontui, kun ei tiennyt mistä on kysymys.
>>Yleisö näki neljä miestä juoksevan karkuun heti kun laukaukset oli ammuttu.>>
öö mitä teet itse jos kadulla ammuskellaan? varmaan juokset karkuun vaikket tapaukseen mitenkään liity. tai no ehkä ensin päivität tilanteen facebook-statukseesi mutta silloin facebookia ei ollut..
rikostapauksissa on yleistä, että tekijästä annetaan aivan ristiriitaisia tuntomerkkejä. vaikkei kukaan valehdella haluaisikaan, niin ihmiset kiinnittävät huomion eri asioihin ja havaitsevat asiat eri tavalla. mielikuvitus pyrkii täydentämään oletuksia.
Uskokaa mediaa jos haluatte. Suomen kansa uskoi, ja nyt olemme maksamassa etelän maiden mädännäisyyden ja korruption hedelmät omasta pussistamme.
Tahot jotka murhaavat miljoonia ihmisiä öljyn takia tappavat helposti yhden pressan vallan tai rahan takia.
No hyvä että TOTUUS on vihdoin saatu selville ja MENNEISYYS pantu nyt totuuden suorille raiteille, ja tiedämme lopultakin sen mikä vain totta on, amen.
Onhan tuo ollut tiedossa koko ajan. Jos siellä kukkulalla olisi joku hillunut kiväärin kanssa ja vielä ampunut, niin sillä olisi ollut vähintäänkin satoja silminnäkijöitä. Nyt ei ole ainuttakaan, eikä asetta, mitä olisi ollut mahdoton kuljettaa huomaamatta pois, kun on juuri ammuttu.
Just..iltalehtihän on joillekin kuin raamattu,siihen pyhään sanaan uskotaan. Jos iltalehti sanoo,että Oswald teki sen yksin,niin tottahan toki se silloin paikkaansa pitää...ei v.... HALOO ??
Älä ammu viestin tuojaa.
Joo, lue sinä vaan iltalehteäs, Ha Ha.
Lee Harvey Oswaldin ystävätär kertoo kuinka asiat oikein menivät
http://www.amazon.com/Me-Lee-Came-Harvey-Oswald/dp/1936296373/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1321717394&sr=8-1