hajoava paskapaperirulla!
Siinä on koko suomalaisen tuotekehitystyön huipputulos 2000-luvulla.
Mitähän vastaavaa kehitämmekään 2100-luvulla?!
suomalainen huipputuote vuonna 2011
14
84
Vastaukset
- hyvä suomi
Meinasin kuolla nauruun! Aivan, oikeen suomibrändiä. Tietotekniikan ihmemaa!
- Tipi vai Sylvester
-Sveitsissäkin oli 500 rauhan vuotta - ja mikä oli lopputulos :
KÄKIKELLO!
Tämä sitaatti oli jostain Orson Welles -leffasta. Onko keksintö yleensä suomalainen? Näyttäisi olevan kansainvälinen firma.
Miksi WC-paperin on oltava rullalla?- symbolia
Alotus oli tosi hyvä, sillä se pisti miettimään tätä nykyaikaa, ja tuli mieleen juuri tuo "suomibrändi". Ollila ja Stub jossain vaiheessa hehkuttivat tätä suomibrändiä ja sitä, miten se olisi vesi ym.. Huvittavaa tässä on se, että maamme johtavat älynikkarit huomasivat silloin sen, minkä jo ala-asteslaisetkin olivat huomanneet. Eli en yhtään ihmettele, että vessapaperirulla on kehityksemme symboli.
symbolia kirjoitti:
Alotus oli tosi hyvä, sillä se pisti miettimään tätä nykyaikaa, ja tuli mieleen juuri tuo "suomibrändi". Ollila ja Stub jossain vaiheessa hehkuttivat tätä suomibrändiä ja sitä, miten se olisi vesi ym.. Huvittavaa tässä on se, että maamme johtavat älynikkarit huomasivat silloin sen, minkä jo ala-asteslaisetkin olivat huomanneet. Eli en yhtään ihmettele, että vessapaperirulla on kehityksemme symboli.
Astetta parempaa kehittyneisyyttä olisi laittaa sekä hylsyt että käytetyt paperit roskikseen ja menemään poltettavaan jätteeseen. Panee ajattelemaan sitäkin, että onko pakko olla ns. sisävessoja. Ei me vesivessoinemme sivistyneitä olla, samaa eritettä tuotamme kuin keskiajankin ihmiset ja samalle se haisee. Tuotamme vain siitä hirvittävän paljon enemmän kuin keskiajan ihmiset. Vaan on se niin hienoa painaa pikkusormella ja "flush & go", se häviää! Häviää?
- juuTubi
onkos tämä nyt se entinen hylsy ? Rulla ,sylinteri, holkki, ,,
- Tri.Sorbus
Kosketuksesta hajoava ekokännykkä.
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Huomaan, että et tiedä mistään mitään. Olet täydellinen tollo jolla ei ole yösijaa missään. Jos olet sitä mieltä, että Suomessa on kehitetty vain hajoava paskapaperirulla, niin olet elämän reunalla. Hyppää,,älä vastustele vaan anna G voimien viedä.
- OKT on yösijana.
nooh, pikku törkynaamarunkkari, mitä muuta on kehitetty?
- Viisas Mies,
Mitä sinä olet keksinyt Suomessa tai muualla ?
Vai oletko pieni heiveröinen pillikinttu, joka kaatuu ja kuolee jos joku kusee päälle ?- lähetänkö sulle?
Kehitin vessanpöntössä hajoavan paskan!
- asdrst 5y54y4y4
lähetänkö sulle? kirjoitti:
Kehitin vessanpöntössä hajoavan paskan!
Syö vaan itse kuten ennenkin.
- pate ensimmäinen
Paras suomi brändi olisi "Islamiton suomi, turvallinen suomi"
- kiinnostavaa
Noh, Stub ja Ollila ovat siis olleet ihan oikeilla jäljillä. Vesi ja veteen hajoava paskapaperirulla. Kyllä viisaat osaa. Oliko tiedossa muita hyviä Suomituotteita 2000-luvulta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101094Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198705