taitaa olla järkimies/nainen

oli kehottanut Hakkaraista pyytämään anteeksi Ahvenanmaalaisilta.
453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

anteeksipyynnön paikka, jos on sitä mieltä, että ahvenanmaalaisten pitäisi ottaa somalit riesakseen.

Äänestä

kenestä puhutte? En muista Susanna Haaviston kommentoinen Hakkaraisen möläyksiä mitenkään.

Äänestä
  • edesmennyt Heikki Haavisto, joka nyt on vihreiden pressaehdokkaana.

    Äänestä

sinähän olet taas ihan pihalla kuten aina

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se haavisto kirjoitti:

oli kehottanut Hakkaraista pyytämään anteeksi Ahvenanmaalaisilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu