Tässä kävi kuten aina äänestyksissä =(

1:n koon sukahousut

Kaikki olettivat, että Jani pääsee jatkoon itsestään selvästi, ja pelasivat joko Jarppia tai Viiviä ulos. Siksi Jani ei saanut tarpeeksi ääniä. Siihen nämä shokkipudotukset aina perustuu. Paras monesti tipahtaa sen takia, että jokainen ajattelee muiden äänestävän "kuitenkin" parasta.

Näin kävi myös Idolsissa silloin, kun Pete Parkkonen jäi kolmanneksi, kun oli jotenkin "itsestään selvää" että hän on finaalissa.

Itse jättäydyin pois koko äänestysrahastuksesta, koska mulle on oikeastaan sama kuka voittaa. Otan tämän ihan viihteenä, eikä mikään viihdeohjelma tai kukaan kisaaja aiheuta mitään vihoja tai muita negatiivisia tunteita. Toki olisin niin mielelläni katsonut Janin ja Jutan tunnelmallista tanssia enemmänkin. Jarppi ja Ansku ovat suloisia ja ihania. Mutta kaikki loppuu aikanaan ja ensi sunnuntaina on viimeinen kerta kaikilla muillakin tanssijoilla... ja puheenaiheet vaihtuu kun tanssit loppuu - uudet haukuttavat tulee taas tosikoille ja patoutuneita aggressioitaan purkaville. Ensi vuonna uudet kujeet.

1

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • T: Mimmu

      Pete on ihana!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe