Minkälainen kone on Jeepin 2,5td?
Onko niissä kannen kestävyyden kanssa ongelmia, kun monissa myytävissä on kansi vaihdettu sataan tuhanteen kilometriin mennessä?
Minkälaisia kulutuslukemia sillä saa?
Jeepin Cherokee, vm. 95-98 kiinnostaa kovasti. Onko koneesta kovaan (maasto)käyttöön? Löytyykö kokemuksia?
Onko niissä kannen kestävyyden kanssa ongelmia, kun monissa myytävissä on kansi vaihdettu sataan tuhanteen kilometriin mennessä?
Minkälaisia kulutuslukemia sillä saa?
Jeepin Cherokee, vm. 95-98 kiinnostaa kovasti. Onko koneesta kovaan (maasto)käyttöön? Löytyykö kokemuksia?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se jeep on sellainen kankea pökelö. Ajo-ominaisuudet välttävät. Moottoritehot huonot.
Kuka sellaisen ottaisi, kun on parempiakin saatavissa!
kirjastosta tai netistä TM,n 9/96 .siinä vertailu jossa oli ko auto pajero 2.8 td wagon ,terrano 2.7 td slx ja musso 602 el. mulla on ko lehti jos joku asia eritoten kiinnostaa niin voin katsella en kyllä koko testiä jaksa vääntää tänne . olin kyllä tässä keväällä tosi lähellä ostaa jeepin juuri tolla koneella .olihan se testin ketterin , pienikulutuksisin ja paras kiihtyjä .varmista maahantuojalta että auto jota olet ostamassa on hammaspyörä jakopäällä ( on kestävämpi kuin ketjukäyttöinen siis juuri tässä koneessa)
Kiitän tiedoista. Aika yllättävää että ketjullisen jakopään kanssa on kestävyysongelmia. Onkohan olemassa joku aikaraja, josta lähtien jakopää on hammaspyörillä?
Kyseessä lienee siis tavallinen kytkettävä neliveto, jossa automaattiset napalukot, eli kuten samanikäisessä Pajerossa. Jostain syystä Jeep kyllä kiinnostaa 2,8 Pajeroa enemmän... ovat muuten Saksassa ihan kohtuullisissa hinnoissa.
Kannattaa katsoa luotettavuustilastoja ennen ostoa. Tosin noita jumbosijojen pitäjiä saa sitten halvalla käytettynä.
jännite hyppelee 19v asti mittarissa joskus. kun menee ja mittaa napajännitteen se on kuitenkin 14v.
kun lisää kuormitusta puhallin valot niin näyttö laskee takaisin 14v.
oisko tietokone rikki?