Seinäjoen kaatopaikka

Vein kyseiseen paikkaan pari puista keittiöntuolia ja hinta siitä oli 7 euroa. En kyllä enää yhtään ihmettele jos metsistä löytyy välillä laittomia kaatopaikkoja.
7616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ihan samaa ihmettelin kessällä viedessäni erilaista jätettä. Metallia, elektroniikkaa ja puuta sai viedä ilmaiseksi mutta parista maissimatosta sai maksaa myös tuon summan. Tuollahan sai anttilasta pian uuden.

Äänestä

Nimimerkki "Ilmaiseksi", olisiko oikea maksu ollut 15 euroa? Minä ainakin pitäisin sitä kohtuullisena päästä joutavasta roinasta eroon.

Äänestä

Jos asiaan ei keksitä parempaa ratkaisua, niin metsäteiden reunat ovat kohta yleisiä kaatopaikkoja.

Äänestä

Olisit hajottanut tuolit ja heittäny jäteastiaan.

Äänestä

Tuo on jo rikollista, jos aletaan yhteistä luontoa pilaamaan. Siksi ne kaatopaikat ovat, että luonto säästyy. Yhteisestä hyvästä on maksettava. Laita ensi kerralla tieto tänne kun lähdet juiovuspäissäsi rikkomiasi tuleja roudaamaan kaatikselle. Eiköhän löydy tuon verran avustusta.

Äänestä

Tai polttanu takas/saunan pesäs.

Äänestä

Eikös se koko Seinäjoki ole jonkunsortin kaupunkikaatopaikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmaiseksi kirjoitti:

Vein kyseiseen paikkaan pari puista keittiöntuolia ja hinta siitä oli 7 euroa. En kyllä enää yhtään ihmettele jos metsistä löytyy välillä laittomia kaatopaikkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu