Varoitus!! Eurosetelit leikattava kahtia!!

100, 200, 500€ setelit määrätään leikattavaksi kahtia!!
Vasenpuolisko luovutettava pankkiin.
9124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Leikataanko meidän lainatkin kahtia?????

Äänestä

Ei oo seteleitä, hankitaanko kolikkoja varten rautasaha

Äänestä
  • Virolaiset kynsileikkurit riittää

    Äänestä

Tätä setelinleikkausta olen odottanut. Puolet isompien eurosetelien arvosta lainaksi EU:n vakausrahastolle.

Äänestä

Outoa on, miten paperilla voi olla niin suuri arvo. On varmaan tosi harvinaista paperia, jota vaikea valmistaa. Olisiko jopa kenties louhittu jotenkin Kuuperästä?

Äänestä

Pankkikortti myös leikkattava kahtia

Äänestä

Näin tehtiin suomessa 1947!
Pakkolaina valtiolle ja pimeä käteisraha pakotettiin esille.

Toimisiko nytkin???
Tällä hermoheikolla hetkellä pelkkä virallinen huhukin veisi käteisvarat pankkeihin turvaan ja taas olis fyrkkaa lainata välimerenmaiden rillutelua varten. Ja €talousrikollisille valahtais kusisukkaan.

Äänestä
  • Leikkaus tehtiin suomessa 1.1.1946
    Kreikassa on setelit leikattu 1922...................

    onnex mulla ei oo käteistä

    Äänestä

toinen puoli lähetetään vakuusrahastolle ja toinen kataiselle?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tx-6000 kirjoitti:

100, 200, 500€ setelit määrätään leikattavaksi kahtia!!
Vasenpuolisko luovutettava pankkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu